05 10 2020

Remont drogi powiatowej tańszy o blisko 200 tys. zł

05.10.2020, godz.: 11:26
Remont drogi powiatowej tańszy o blisko 200 tys. zł
Fot. GrodziskNews.pl

Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim wybrał firmę, która wykona remont drogi powiatowej 1516W w Budach Zosinych i Holendrach Baranowskich. Ostatecznie inwestycja będzie tańsza o niecałe 200 tys. zł niż zakładano.

Inwestycja obejmuje remont drogi powiatowej 1516W na odcinku 1,1 km (lokalizacja inwestycji na mapce poniżej). W zakres prac wchodzi wykonanie punktowego remontu cząstkowego istniejącej nawierzchni asfaltowej, a także wykonanie warstwy wyrównawczej z betonu asfaltowego i ułożenie nowej nawierzchni z betonu asfaltowego. W ramach przetargu utwardzone zostaną również pobocza.

Do przetargu stanęło sześć firm. Propozycje wahały się od nicałych 492 tys. zł do nawet 741 tys. zł. Ostatecznie Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku wybrał tę najkorzystniejszą finansowo propozycję złożoną przez firmę P.P.U.H. EFEKT. Biorąc po uwagę fakt, że powiat zarezerwował na ten cel 680 tys. zł, to inwestycja będzie tańsza o około 188 tys. zł.

Remont będzie oczywiście oznaczał tymczasowe utrudnienia w ruchu. Do zadań wykonawcy będzie również należało wykonanie projektu organizacji robót na czas wykonywania prac. Powinien on przewidywać wykonanie robót asfaltowych całą szerokością jezdni. Projekt winien przewidzieć oznakowanie dzienne i nocne (w przypadku dopuszczania do ruchu w nocy). Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania objazdów/przejazdów.

Droga 1516W powinna zostać wyremontowana jeszcze tej jesieni – termin realizacji zadania wyznaczono na 20 listopada 2020 r.

Fot. PZD Grodzisk Maz.
💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.