TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

19

05 2023

Remont Dębowej będzie droższy?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNews.pl1 - Grodzisk News


Otwarto oferty na remont dwóch odcinków ul. Dębowej w Milanówku. Inwestycja może być droższa o co najmniej 350 tys. zł.


Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim zamierza wyremontować ul. Dębową w Milanówku. Konkretnie dwa odcinki - o długości 255 metrów jeden i 300 metrów drugi (od ul. Skargi do ul. Staszica oraz od ul. Smoleńskiego do ul. Grabowej). Zostały otwarte oferty na to zadanie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Spłynęły trzy propozycje. Najniższa oferta opiewa na niecałe 1,85 mln zł, a kolejna pod tym względem na 1,89 mln zł. Ostatnia oferta jest na kwotę 2,25 mln zł. Powiat grodziski zakładał, że tę inwestycję uda się zrealizować za maksymalnie 1,5 mln zł. Jeżeli jednak będzie chciał rozstrzygnąć przetarg za pierwszym podejściem urzędnicy będą musieli wygospodarować w powiatowym budżecie dodatkowo 350 tys. zł.

Przypomnijmy. Wykonawca najpierw rozbierze starą nawierzchnię (krawężniki nie podlegają rozbiórce) wraz z konstrukcją i wykona nowe warstwy konstrukcyjne nawierzchni jezdni. Podbudowa będzie wykonana z kruszywa oraz mieszanki mineralno-asfaltowej, a warstwa wierzchnia z mieszanki grysowo-mastyksowej. Wykonawca będzie musiał wziąć pod uwagę konieczność regulacji istniejących włazów żeliwnych, wpustów ulicznych, skrzynek zaworów oraz skrzynek hydrantów. Regulacji wysokościowej poddane mają zostać również zjazdy z jezdni.

Termin realizacji zamówienia wyznaczono na pięć miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.

Remont Dębowej będzie droższy? - Grodzisk Newsfoto: GrodziskNews.pl


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.