TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

06

05 2022

Remont budynków grodziskiego starostwa


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsRemont budynków grodziskiego starostwa - Grodzisk News


Prace remontowe siedziby Starostwa Powiatowego w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Dalekiej 11A idą pełną parą. Roboty są prowadzone także w obiektach dawnej siedziby przy ul. Kościuszki.


Powiatowe starostwo na modernizację siedziby przy ul. Dalekiej otrzymało spore wsparcie. Na przeprowadzenie remontu obiektu powiat otrzymał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych 1,7 mln zł, a Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ponad 57 tys. zł na wykonanie zewnętrznego dźwigu osobowego przystosowanego do transportu osób niepełnosprawnych. Ponadto otrzymało dotację w wysokości blisko 235 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na refundację kosztów termomodernizacji.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W ramach tego ostatniego zadania zostały m.in. ocieplone ściany zewnętrzne i stropodach, wymieniono bramy garażowe oraz zamontowano instalację fotowoltaiczną. Przeprowadzona inwestycja przyczyniła się do zwiększenia efektywności energetycznej budynku i ograniczenia strat ciepła.

Natomiast obecnie wokół siedziby przy ul. Dalekiej budowany jest parking o nawierzchni z kostki brukowej. Będzie on miał 102 miejsca postojowe. Obiekt będzie miał odwodnienie, a także oświetlenie. Znajdzie się tam również zadaszona i zamykana wiata na co najmniej 20 rowerów.

Jednak to nie koniec bowiem powiat szuka firmy, która przebuduje wejścia do budynku. Inwestycja polega na przebudowie schodów zewnętrznych głównych i w szczycie (wejście do Wydziału Komunikacji), wykonaniu zadaszeń oraz zabudowy na terenie posesji, a także wykonaniu nowego oświetlenia wejść do budynku.

Ponadto trwa modernizacja budynków przy ul. Kościuszki 30 oraz 32, czyli dawnej siedziby starostwa. W planie inwestycji jest m.in. Remont dachu, osuszenie ścian parteru, częściowa wymiana posadzek, czy prace remontowe i malarskie. W przyszłości znajdzie się tam m.in. Powiatowy Urząd Pracy.

– Przeprowadzenie przedstawionych inwestycji sprawi, że nie tylko poprawi się stan techniczny i estetyka budynków stanowiących własność naszego powiatu, ale przede wszystkim zwiększy się ich funkcjonalność, co pozytywnie wpłynie na obsługę naszych mieszkańców i funkcjonowanie Starostwa Powiatu Grodziskiego – poinformowało grodziskie starostwo.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

marnotrastwo pieniędzy 1 million 900 tysięcy szybko licząc na modernizację?

urzędnik+
06-05-2022 16:13

Pierwszą rzeczą jaką urzędnicy starostwa zrobili po przeprowadzce na ul. Daleką to sobie parking ze szlabanami żeby odgrodzić się od zwtkłych grodziszczen.

kiket
07-05-2022 08:45

Nie rozumem, co Cię tak dziwi???

Ciekawski
07-05-2022 12:32

pokaż wszystkie komentarze (4)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.