TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

05

08 2021

Remiszewski: Liczę się z referendum ws. mojego odwołania


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: milanowek.plRemiszewski: Liczę się z referendum ws. mojego odwołania - Grodzisk News


Burmistrz Milanówka Piotr Remiszewski jako jedyny włodarz w naszym powiecie nie otrzymał ani wotum zaufania, ani absolutorium z wykonania budżetu za ubiegły rok. W tej sytuacji rada miasta może przyjąć uchwałę o zwołaniu referendum w sprawie odwołania burmistrza. Remiszewski w rozmowie z nami przyznał, że liczy się taką ewentualnością.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy, że na sesji absolutoryjnej w pierwszej połowie lipca obecnych było tylko ośmioro radnych spośród ustawowej piętnastki. Frekwencja była zarazem wystarczająca, aby uchwały mogły zostać podjęte. W przypadku uchwały o wotum zaufania rajcy jednomyślnie zagłosowali przeciw jego udzieleniu. Z kolei w drugim głosowaniu wszyscy radni opowiedzieli się za nieudzieleniem absolutorium burmistrzowi, co potwierdziło biuro rady miasta.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zgodnie z przepisami otwiera to radzie miejskiej drogę do ustanowienia referendum w sprawie odwołania burmistrza Remiszewskiego. Obecnie nie wiadomo, czy radni taką inicjatywę podejmą. Gdyby jednak do referendum doszło, byłoby to już drugie powszechne głosowanie mieszkańców w sprawie odwołania obecnego burmistrza Milanówka. Wyniki ubiegłorocznego referendum okazały się nieważne ze względu na niewystarczającą frekwencję.

Zapytaliśmy jednak burmistrza Remiszewskiego, czy spodziewa się inicjatywy referendalnej ze strony rady miasta. – Oczywiście, liczę się z tym, ponieważ opozycyjna wobec mnie ósemka radnych jasno pokazuje, że nie zależy jej na rozwoju Milanówka i dobru większości mieszkańców, którzy przecież na mnie głosowali – mówi nam Piotr Remiszewski.

– Kiedy zostałem burmistrzem przeciąłem układy ludzi, którym wcześniej w Milanówku żyło się wygodnie. Moje działania ukierunkowane przede wszystkim pod kątem interesu miasta i mieszkańców, tym ludziom nie odpowiadają – twierdzi burmistrz Milanówka. – Mam nadzieję, że w razie referendum większość mieszkańców, która mnie wybrała, ponownie stanie za mną. Wszak – cytując Czesława Niemena – ludzi dobrej woli jest więcej... – dodaje.

💬︎   dodaj komentarz

"Moje działania ukierunkowane przede wszystkim pod kątem interesu miasta i mieszkańców" - to najlepszy dowcip jaki ostatnio słyszałem, chociaż dla mieszkańców Milanówka wcale nieśmieszny.

wg
05-08-2021 22:46

Przez kilka lat pracowałem w Milanówku i nic się w tym miasteczku nie działo, a ostatnio wreszcie widać jakieś zmiany, ale ciężko pewnie rządzić gdy przedstawiciele poprzedniej kliki tylko przeszkadzają. Gdy towarzystwo miało pełnię władzy jakoś nie potrafili się wykazać. Nie mam wątpliwości, że zarówno w Grodzisku jak i Milanówku rządzący na pierwszym miejscu mają własny interes, ale w tym drugim miasteczku poprzednia burmistrz i jej zwolennicy w RM raczej mieszkańcami się nie przejmowali.

Zwolnski
05-08-2021 23:10

To jest najgorszy burmistrz jakiego kiedykolwiek mieliśmy, w miescie jest brudno, nie koszone są trawy, nieprzycinane drzewa, wprowadził konflikty, zadłużył miasto i wydaje propagandową gazetę rodem Goebbelsa. Tak głosowałam na tego pana i to był jedena z największych mich pomyłek. Rozczarował mnie pan na całej linii. I jeszcze to ciągle powoływanie się na hejt wobec jego rodziny, a ja się pytam gdzie ktokolwiek pisał coś o jego rodzinie, bo przyznam dużo czytam, ale oprócz artykułów napisanych o tym przez pana Remiszewskiego nigdzie nie widziałam niepochlebnych artykułów pod adresem jego rodziny. Szanowni Radni do dzieła, wiele osób czeka na referendum i pokazanie temu panu, że jest najgorszym burmostrzem jakiego mieliśmy.

Julia S
06-08-2021 07:21

że najgorszy to prawda,
ale hejt też był, ohydny, rasistowski, na najpopularniejszym milanowskim profilu...
od tamtego momentu zaczęło się wszystko psuć w relacjach.

mm2
06-08-2021 14:23

Nie koszone są trwały bo Rada Miasta wstrzymała pieniądze na porządki. Rada Miasta neguje każdy, każdy projekt przez co Milanówek jest w stagnacji. Referendum powinno dotyczyć odwołania Rady Miasta i nienawistnej 8.

Rafa
06-08-2021 20:42

Ten pan nie został wybrany dla jego przymiotów. To był wybor przeciw poprzedniej pracy. Burmistrz. Jeżeli on tego nie zrozumial to jego problem. To najgorszy burmistrz do tej pory.

Mieszkanka
09-08-2021 21:38

Tak trzymac. Nie potrzeba juz w tym mieście niekompetentnych ludzi. Ten burmistrz i poprzednia pani to totalna porażka.

Mieszkanka
09-08-2021 21:40

Niech ten pan juz da spokój. Mieszkańcy mają go dosyć.

Mieszkanka
09-08-2021 21:49

Niekompetentny, traktujący ludzi per noga amator, nie mający żadnego doświadczenia ani w biznesie ani w samorządzie. Mimo krótkiej kadencji zdążył kilkadziesiąt ludzi wyrzucić z pracy w urzędzie bo nie czapkowali jaśnie Panu i ośmielili się mieć swoje zdanie. Niesamowita zdolność stworzenia konfliktu ze wszystkimi, nawet z radnymi ze swojego komitetu (część tych "złych" radnych to jest komitet wyborczy Remiszewskiego). Inwestycje realizowane fatalnie ale przede wszystkim gigantyczne tempo zadłużania miasta. Gdyby nie rada, Milanówek już miałby poziom długu, z którego mógłby się nie podnieść.

Bitka
06-08-2021 09:07

Zgadzam się całkowicie, lepiej bym tego nie ujął! Każdy dzień tego człowieka na stanowisku to wymierne straty dla miasta. Oby jak najszybciej Rada podjęła decyzję, a mieszkańcy pofatygowali się do urn, wydaje się, że po akcjach z wycinką drzew i likwidacją targu coraz więcej ludzi ma dość tej władzy.

mieszkaniec
06-08-2021 12:46

zobacz jak Grodzisk zadłużyli!

Eliza
06-08-2021 20:10

Dlaczego w tym artykule nie zabrała głowu druga strona - Ci którzy chcą się pozbyc Remiszewskiego? Grodzisknews - to ma być obiektywne dziennikarstwo czy "atykuły z życia Urzędu"?

mee
06-08-2021 14:38

Nie wydaje mi się, aby ten burmistrz pracował gorzej niż jego poprzednicy, przeciwnie uważam, że robi co może, aby działać dla dobra miasta. A to, że zwolnił niekompetentnych, to duży plus. Kolejne referendum, to strata czasu, zamiast tego należy pracować dla dobra Milanowian.

zdegustowany obserwator
06-08-2021 19:04

jest lepszy niż w Grodzisku, na razie wasza rada miejska też jest lepsza! grodzisk zabetonowali i deweloperzy budują bloki w centrum! dopoki w waszej historycznej zabudowie nie zaczną powstawać bloki współczesne, to jednak wasz burmistrz lepszy! pytanie do kiedy u was tak bedzie?

Z rejsu
06-08-2021 22:03

Ja proponuję wyrzucić wszystkich radnych razem z Burmistrzem.

Milanowianka
10-08-2021 13:28

hahaha komentarze piszą chyba "Milanowianie kochający Milanówek...inaczej", co za bzdury. My nie wierzylismy własnym oczom jakie bidne jest to miasteczko mieniące się "Miastem Ogrodem", lampy jeszcze z lat 60, drogi pokryte trylinką, też z lat 60. Ten burmistrz dopiero zaczął cywilizować to miasto po latach stagnacji, nie rozumiem jego przeciwników, wystarczy rozejrzeć się dookoła jak wszystko ruszyło z kopyta. Wszystkie miasta się rozwijają, tylko temu Milanówkowi Rada Miasta nie da szansy, pprzez swoje zagrywki. Ehhh... że też akurat tu trafiliśmy, myśląc że to miasto jak każde inne....

dzbanek
23-08-2021 14:58

Burmistrzowi zależy tylko na władzy i kasie. Gdyby miał trochę honoru to sam by ustąpił. Beznadziejny.

Ela
25-08-2021 11:06

Najgorsza Rada Miasta w historii. Niekompetentni, bezmyślni ludzie, którzy o organizacji miasta i zarządzaniu nie mają pojęcia. Czekają tylko na to, aby bokiem załatwić swoje. Skandal, że ich jeszcze nie odwołali. Referendum to ja poproszę o odwołanie Rady.

Tomasz
26-08-2021 21:05

Dokładnie, to nie Burmistrz pogrąża miasto a Rada. Każdy, kto choć trochę zna się na procedurach wie, że to od Rady zależy powodzenie projektów. A ta wszystko wstrzymuje bo jedynie co ją interesuje to zniszczenie tego miasta. Nienawiść i chciwość przyświeca za cel tym ludziom. Odwołać Radę!

Janina
29-08-2021 11:36

Jak wymieniać to tylko kompleksowo Radę i Burmistrza. Wymiana jednego podmiotu nie przyniesie oczekiwanych korzyści, ba nie wiadomo czy cokolwiek dobrego da. Kadencja powinna dojść do końca, wówczas się zmienia, a, tak to kasa płynie na kolejne referendum zamiast na jakieś inne pożyteczne cele. Mamy w Radzie ludzi z poprzedniej ekipy. Oni zawsze będą szkodzić obecnym. To żenada, że nie można się zjednoczyć naszym włodarzom dla obopólnego dobra ogółu mieszkańców.

Jarek
19-11-2021 20:34

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.