TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

05

08 2021

Remiszewski: Liczę się z referendum ws. mojego odwołania


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: milanowek.plRemiszewski: Liczę się z referendum ws. mojego odwołania - Grodzisk News


Burmistrz Milanówka Piotr Remiszewski jako jedyny włodarz w naszym powiecie nie otrzymał ani wotum zaufania, ani absolutorium z wykonania budżetu za ubiegły rok. W tej sytuacji rada miasta może przyjąć uchwałę o zwołaniu referendum w sprawie odwołania burmistrza. Remiszewski w rozmowie z nami przyznał, że liczy się taką ewentualnością.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy, że na sesji absolutoryjnej w pierwszej połowie lipca obecnych było tylko ośmioro radnych spośród ustawowej piętnastki. Frekwencja była zarazem wystarczająca, aby uchwały mogły zostać podjęte. W przypadku uchwały o wotum zaufania rajcy jednomyślnie zagłosowali przeciw jego udzieleniu. Z kolei w drugim głosowaniu wszyscy radni opowiedzieli się za nieudzieleniem absolutorium burmistrzowi, co potwierdziło biuro rady miasta.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zgodnie z przepisami otwiera to radzie miejskiej drogę do ustanowienia referendum w sprawie odwołania burmistrza Remiszewskiego. Obecnie nie wiadomo, czy radni taką inicjatywę podejmą. Gdyby jednak do referendum doszło, byłoby to już drugie powszechne głosowanie mieszkańców w sprawie odwołania obecnego burmistrza Milanówka. Wyniki ubiegłorocznego referendum okazały się nieważne ze względu na niewystarczającą frekwencję.

Zapytaliśmy jednak burmistrza Remiszewskiego, czy spodziewa się inicjatywy referendalnej ze strony rady miasta. – Oczywiście, liczę się z tym, ponieważ opozycyjna wobec mnie ósemka radnych jasno pokazuje, że nie zależy jej na rozwoju Milanówka i dobru większości mieszkańców, którzy przecież na mnie głosowali – mówi nam Piotr Remiszewski.

– Kiedy zostałem burmistrzem przeciąłem układy ludzi, którym wcześniej w Milanówku żyło się wygodnie. Moje działania ukierunkowane przede wszystkim pod kątem interesu miasta i mieszkańców, tym ludziom nie odpowiadają – twierdzi burmistrz Milanówka. – Mam nadzieję, że w razie referendum większość mieszkańców, która mnie wybrała, ponownie stanie za mną. Wszak – cytując Czesława Niemena – ludzi dobrej woli jest więcej... – dodaje.

💬︎   dodaj komentarz

"Moje działania ukierunkowane przede wszystkim pod kątem interesu miasta i mieszkańców" - to najlepszy dowcip jaki ostatnio słyszałem, chociaż dla mieszkańców Milanówka wcale nieśmieszny.

wg
05-08-2021 22:46

Przez kilka lat pracowałem w Milanówku i nic się w tym miasteczku nie działo, a ostatnio wreszcie widać jakieś zmiany, ale ciężko pewnie rządzić gdy przedstawiciele poprzedniej kliki tylko przeszkadzają. Gdy towarzystwo miało pełnię władzy jakoś nie potrafili się wykazać. Nie mam wątpliwości, że zarówno w Grodzisku jak i Milanówku rządzący na pierwszym miejscu mają własny interes, ale w tym drugim miasteczku poprzednia burmistrz i jej zwolennicy w RM raczej mieszkańcami się nie przejmowali.

Zwolnski
05-08-2021 23:10

To jest najgorszy burmistrz jakiego kiedykolwiek mieliśmy, w miescie jest brudno, nie koszone są trawy, nieprzycinane drzewa, wprowadził konflikty, zadłużył miasto i wydaje propagandową gazetę rodem Goebbelsa. Tak głosowałam na tego pana i to był jedena z największych mich pomyłek. Rozczarował mnie pan na całej linii. I jeszcze to ciągle powoływanie się na hejt wobec jego rodziny, a ja się pytam gdzie ktokolwiek pisał coś o jego rodzinie, bo przyznam dużo czytam, ale oprócz artykułów napisanych o tym przez pana Remiszewskiego nigdzie nie widziałam niepochlebnych artykułów pod adresem jego rodziny. Szanowni Radni do dzieła, wiele osób czeka na referendum i pokazanie temu panu, że jest najgorszym burmostrzem jakiego mieliśmy.

Julia S
06-08-2021 07:21

pokaż wszystkie komentarze (20)

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.