reklama Grodzisk Mazowiecki
REKLAMA

Remis na zakończenie sezonu

Grodzisk News

skomentuj podziel się na Facebooku podziel się na WhatsApp

foto: Mat. prasowe/Pogoń Grodzisk MazowieckiRemis na zakończenie sezonu - Grodzisk News


Mimo iż prowadzili po 17. minutach 3:0, nie utrzymali prowadzenia do końca meczu. Piłkarze Pogoni Grodzisk Mazowiecki w ostatniej kolejce zremisowali na własnym stadionie z ostatnią w tabeli Olimpią Elbląg.


W ostatnich dniach doszło do istnego trzęsienia ziemi w grodziskim klubie. Mimo świetnych – historycznych wręcz wyników – w atmosferze skandalu pożegnano się z trenerem Marcinem Sasalem. Powodem były przyczyny pozasportowe więcej tutaj. Jednak liczono, że w meczu 34. kolejki mimo perturbacji i kiepskich wyników (od czasu wywalczenia awansu) uda się zamknąć ten rewelacyjny sezon zwycięstwem z ostatnią w tabeli Olimpią Elbląg przed własną publicznością.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

I na początku wydawało się, że kibice będą świętować awans po wygranym meczu 34. kolejki. Pogoń zaczęła mocno – już w trzeciej minucie gola strzelił Damian Jaroń. 10 minut później było 2:0 za sprawą Jakuba Lisa, a po 17 minutach Pogoń prowadziła trzema golami, na listę strzelców wpisał się Kamil Odolak. Do przerwy pewne prowadzenie gospodarzy 3:0.

Siedem minut po zmianie stron goście poczuli, że jeszcze nie wszystko stracone, gdy w 52. minucie Oskar Kordykiewicz strzelił na 3:1. Sześć minut później ten sam zawodnik strzelił gola kontaktowego, a w 77. minucie skompletował hattricka.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem, a po ostatnim gwizdku rozpoczęło się świętowanie historycznego awansu do pierwszej ligi. Po tym meczu z kibicami jako piłkarz pożegnał się Grzegorz Skowroński, który zakończył karierę zawodniczą.

Był to sezon niewątpliwie znakomity - Pogoń jako beniaminek 2. Ligi ze skromnym budżetem okazała się lepsza m.in. od zasilanej milionami Wieczystej Kraków i wywalczyła bezpośredni awans na zaplecze Ekstraklasy. Niestety, sielankowy nastrój zmąciła afera z udziałem trenera Sasala, którego już w klubie przy al. Mokronoskich nie ma, podobnie jak dyrektora Przyrowskiego. Z klubu odchodzą również: Nikodem Niski (Korona Kielce) i Dmytro Sydorenko (Miedź Legnica).

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Olimpia Elbląg 3:3 (3:0)
Bramki: Jaroń 3’, Lis 13’, Odolak 17’ - Kordykiewicz 52’, 58’, 77’


Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?

Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?

ZOBACZ TEŻ




💬︎   dodaj komentarz

Prowadzili 3:0 i nie potrafili pokonać zdecydowanie najsłabszej drużyny ligi. Wiosną więcej meczów przegrali niż wygrali. Najgorsze, że nie ma już twórcy sukcesu Sasala, odchodzi też mający w tym duży wkład Przyrowski i zaczynają odchodzić piłkarze z pierwszej "11". Co więcej przez dyletantyzm zarzadzających klubem odchodzą za darmo. No ale pan Finkowski z najbliższym otoczeniem i ochłapami rzuconymi przez Legię na pewno utrzymają klub w I lidze. Powodzenia życzę.

kibic Pogoni
09-06-2025 10:14



AKTUALNOŚCI

Nowoczesny pojazd manewrowy trafi do parku maszyn WKD

Warszawska Kolej Dojazdowa ma w swoim taborze nie tylko pociągi do przewożenia pasażerów. To także szereg pojazdów niezbędnych do prac serwisowych i technicznych. Przewoźnik oznajmił niedawno, że zakupiono  nowoczesny pojazd manewrowy

Pożar domu w Starych Budach

Pięć zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia ognia, który pojawił się w domu jednorodzinnym w Starych Budach. Strażacy przekazali konkretnie, iż płonął ganek przed wejściem do domu.

Wakacyjny rozkład jazdy WKD. Jak będą kursować pociągi w lipcu i sierpniu?

Warszawska Kolej Dojazdowa (WKD) ogłosiła zmiany w kursowaniu pociągów, które będą obowiązywać przez całe wakacje. Nowy, letni rozkład jazdy wejdzie w życie 1 lipca i potrwa do 31 sierpnia 2025. Pasażerowie powinni przygotować się na korekty w częstotliwości kursów, zarówno w dni powszednie, jak i w weekendy.

Jubileuszowy koncert Andrzeja Poniedzielskiego w Grodzisku

Przygotujcie się na wieczór pełen inteligentnego humoru, wzruszających piosenek i trwałych wspomnień! Centrum Kultury przy ulicy Spółdzielczej 9 stanie się sceną wyjątkowego wydarzenia: jubileuszu Andrzeja Poniedzielskiego.

Gdzie i kiedy wyłączą prąd w nowym tygodniu? Sprawdźcie

Zakład energetyczny podał listę adresów w regionie, pod którymi odetnie prąd. Będzie to spowodowane konserwacją sieci elektroenergetycznej.

Milanówek wymieni 500 lamp oświetlenia ulicznego

Mieszkańcy Milanówka mogą spodziewać się znaczącej poprawy jakości oświetlenia ulicznego. Trwa przetarg na wymianę dotychczasowych opraw sodowych na nowoczesne i energooszczędne oświetlenie LED, co przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu w mieście.

Planszowy Grodzisk trwa w najlepsze! Przybywajcie jeszcze dziś i jutro

Rozpoczęty przed południem Festiwal Planszowy Grodzisk cieszy się spodziewanym powodzeniem wśród entuzjastów planszówek, karcianek i zmagań strategicznych. Powietrze zelektryzowane jest od wysiłku szarych komórek graczy, ale właśnie o kreatywną zabawę w miłej atmosferze tu chodzi. Chcesz poczuć te fluidy przyjdź i zagraj!

Kapliczka Lilpopów darowana Podkowie. Miasto przeprowadzi renowację

Podkowa Leśna otrzymała w darze od prywatnych właścicieli wyjątkowy prezent. Choć podarowana działka jest niewielkich rozmiarów to znajdująca się na niej figurka jest dla miasta niezwykle cenne. To postać Jezusa Chrystusa na postumencie – obiekt znany jako kapliczka Lilpopów. Miasto już snuje plany konserwacji pomnika.





NAJPOPULARNIEJSZE



NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB
REKLAMA

Copyright © 2014-2025 () - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.