18 01 2020

Rekordowy rok WKD

18.01.2020, godz.: 18:09
Rekordowy rok WKD
Fot. Piotr Antos

Coraz więcej podróżnych korzysta z usług Warszawskiej Kolei Dojazdowej – wynika ze statystki przewozowej. Rok 2019 był rekordowy jeżeli chodzi o ilość osób, które jeździły wukadką.

Mimo iż rok 2018 był rekordowy pod względem przewiezionych pasażerów, to ten ubiegły był jeszcze lepszy. W minionym roku licznik osób korzystających z przejazdów wukadką zatrzymał się na poziomie 8  797  129 pasażerów, co jest rezultatem o 197  356 osób wyższym w stosunku do 2018 roku (wzrost o 2,3%). Co ciekawe liczba 8 mln podróżnych „pękła”już w listopadzie. – Tak dobre wyniki przewozowe, osiągnięte na linii WKD w 2019 roku, przewyższające rezultat z rekordowego 2018 roku, z całą pewnością zapiszą się na kartach historii spółki. Stanowią one efekt ciężkiej pracy na rzecz zapewnienia wszystkim podróżnym usług przewozowych o jak najwyższej jakości i niezawodności, ale także współpracy w zakresie spełnienia wymagań i oczekiwań związanych ze świadczonymi usługami – mówi Michał Panfil, prezes zarządu WKD.

W ubiegłym roku w 10 z 12 miesięcy wynik przewozowy był wyższy niż w analogicznym okresie w roku 2018. Jedynie w styczniu i kwietniu podróżnych było mniej. Tendencja zwyżkowa była silniejsza w pierwszej połowie roku oraz ciągu dwóch miesięcy wakacyjnych. W tych okresach wzrosty oscylowały wokół 6%.

Rekordowy wynik udało się osiągnąć mimo zakończenia remontu prowadzonego przez PKP Polskie Linie Kolejowe na równoległej linii 447 Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki. Spółka liczyła się z odpływem pasażerów, ponieważ podczas modernizacji i sporych utrudnień na „dużej kolei” część podróżnych zdecydowała się przesiąść na WKD. Jednak okazało się, że wielu z nich już z WKD zostało.

Wukadka podkreśla, że na osiągnięty wynika z pewnością miała wpływ wysoka punktualność pozostająca na poziomie 99,5 proc., co plasuje przewoźnika na pierwszym miejscu pod tym względem w kraju. Ponadto na dobry wynik miała też m.in. wzbogacona oferta przewozowa (kilkanaście nowych połączeń) oraz uatrakcyjnienie oferty biletowej. – W imieniu spółki Warszawska Kolej Dojazdowa chciałbym serdecznie podziękować wszystkim pasażerom, zarówno tym stałym, korzystającym z naszych usług codziennie, jak i tym okazjonalnym, za dokonany wybór oraz okazane zaufanie, które po raz kolejny przełożyły się na wspólnie osiągnięty sukces – powiedział Michał Panfil.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.