reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

25

01 2023

Rekordowa liczba projektów w Budżecie Obywatelskim Mazowsza


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayRekordowa liczba projektów w Budżecie Obywatelskim Mazowsza - Grodzisk News


Tegoroczna odsłona budżetu obywatelskiego na Mazowszu zapowiada się rekordowo, bo i liczba zgłoszonych projektów jest najwyższa w historii. Wpłynęło ich 475, w tym 113 stanowi pulę ogólnowojewódzką. 41 propozycji dotyczy natomiast naszego subregionu.


– Wiemy już, że udało nam się pobić w tym roku rekord, a tak naprawdę nie nam, tylko mieszkańcom Mazowsza. To pokazuje, że coraz lepiej rozumiemy, czym jest Budżet Obywatelski Mazowsza, coraz łatwiej przychodzi nam tworzenie projektów, a co najważniejsze mamy coraz więcej pomysłów. Dziękujemy za wszystkie zgłoszone projekty – rzeczniczka prasowa urzędu marszałkowskiego Mazowsza.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Teraz owych 475 zadań przejdzie ocenę formalną merytoryczną w urzędzie, a pula, która przejdzie do finałowego etapu wyboru, będzie gromadzić głosy mieszkańców w internecie. Te z najwyższymi wynikami zostaną zrealizowane.

Urząd marszałkowski podał, że spośród wszystkich projektów zgłoszonych do BOM-u najwięcej, bo aż 128 dotyczyło kultury, ochrony zabytków i opieki nad nimi. Drugimi najczęściej zgłaszanymi przedsięwzięciami były te związane z edukacją publiczną (81 projektów) oraz z promocją i ochroną zdrowia (79 projektów). Nieco mniej, bo 68 pomysłów wpłynęło w kategorii kultura fizyczna i turystyka, a 43 dotyczyły transportu zbiorowego i dróg publicznych. W kategoriach ochrona środowiska i bezpieczeństwo publiczne wpłynęło po 17 projektów. 14 przedsięwzięć dotyczy pomocy społecznej i 11 zagospodarowania przestrzennego. Najmniej projektów wpłynęło w kategoriach wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej (10 projektów), modernizacji terenów wiejskich (4 projekty) oraz polityki prorodzinnej (3 projekty).

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.