20 05 2020

Referendum ws. odwołania burmistrza Milanówka 14 czerwca! Podają szczegóły

20.05.2020, godz.: 07:23
Referendum ws. odwołania burmistrza Milanówka 14 czerwca! Podają szczegóły
fot. milanowek.pl

14 czerwca będzie bezprecedensowy dniem w życiu regionu, bowiem w dwóch gminach odbędą się referenda dotyczące odwołania urzędujących wójta Baranowa Waldemara Brzywczego i burmistrza Milanówka – Piotra Remiszewskiego. Organizatorzy drugiego z wymienionych podają szczegóły dotyczące głosowania.

Chodzi przede wszystkim o mieszkańców, którzy mogą i chcieliby zagłosować korespondencyjnie. W tym trybie mogą zagłosować osoby, które najpóźniej w dniu głosowania ukończą 60 lat; posiadają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności lub mają orzeczenie organu rentowego, a także mieszkańcy objęci 14 czerwca obowiązkową kwarantanną. Ze szczegółami można zapoznać się poniżej, po kliknięciu w odnośnik.

Dlaczego chcą odwołania burmistrza?
Autorami inicjatywy referendalnej są Dariusz Kozak (jest także pełnomocnikiem), Karol Buczkowski, Jan Chechłacz, Mariusz Matuszewski, Aleksandra Mossakowska, Mateusz Pitas i Renata Sobol. Wskazują oni 19 powodów uzasadniających referendum.

– Wiodącymi przesłankami są brak wizji oraz koncepcji skutecznego zarządzania miastem, niegospodarność, podejmowanie decyzji zwiększających w istotny sposób koszty ponoszone przez samorząd jak i przez mieszkańców miasta a także ogólnie rozumiany chaos organizacyjno-inwestycyjny w mieście. Część argumentów za przeprowadzeniem referendum związana jest ze stylem działania. Burmistrza, skutkującym według wnioskodawców konfliktowaniem mieszkańców, zerwaniem dialogu i współpracy z Radą Miasta, a także zaniechaniem dialogu społecznego, w formule odpowiadającej współczesnym standardom cywilizacyjnym – uzasadniają.

– Zarówno mieszkańcy, jak i większość działających w mieście organizacji pozarządowych, wskazują na rażące dysproporcje pomiędzy działaniem samorządów w gminach ościennych a działaniami podejmowanymi przez burmistrza Remiszewskiego. Z uwagi na skalę i tempo destrukcji tkanki miejskiej, wnioskodawcy nie akceptują sposobu sprawowania mandatu przez obecnego burmistrza, w związku z czym podjęli próbę jak najszybszego poddania go społecznej ocenie mieszkańców – dodają.

2

Dodaj Komentarz

2 odpowiedzi na “Referendum ws. odwołania burmistrza Milanówka 14 czerwca! Podają szczegóły”

  1. Mieszkanka Milanówka pisze:

    Oni chcą narazić nas na utratę zdrowia….. czy takie zgromadzenie jest legalne?
    Nie wyobrażam sobie pójść na takie referendum. Powinno być przeniesione tak jak wybory.
    Ludzie nie narażajcie swojego zdrowia i życia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata