08

12 2021

Redzimski wygrywa w półfinale. Grodziszczanin w meczu o mistrzostwo świata!

Półfinałowy pojedynek w młodzieżowych mistrzostwach świata pomiędzy Miłoszem Redzimskim i obenym mistrzem Europy Felixem Lebrunem zapowiadaliśmy jako niezwykle emocjonujący i taki był! W sześciosetowej batalii lepszy okazał się młody zawodnik z Grodziska i to on zagra o mistrzostwo świata!

Spotkanie od pierwszej akcji było niezwykle wyrównane i emocjonujące, nasycone dramaturgią i zwrotami sytuacji. Mecz wyśmienicie otworzył Miłosz, który wygrał w pierwszym secie 11:8. Dwie kolejne partie dość zdecydowanie wygrał jednak rywal z Francji odpowiednio: do sześciu i do pięciu.

Zawodnik Bogorii pokazał jednak, że jest nie tylko utalentowany, lecz także waleczny i mocny psychicznie, mimo młodego wieku. Czwarty set rozgrywał się bowiem na przewagi, a wygrał go Miłosz 14:12. Zwycięstwo w tak dramatyczny okolicznościach okazało się punktem zwrotnym w całym meczu.

Polak zbudowany tą wygraną zapisał na swoją korzyść także dwie kolejne partie – 11:9, 11:6 – i tym samym wygrał cały pojedynek 4:2.

Jeszcze dziś o godz. 17.15 ma się odbyć mecz o złoty medal MŚ rozgrywanych w Portugalii. Transmisję na żyo będzie można obejrzeć TUTAJ.