TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

18

05 2024

Redzimski i Gionis zagrają na igrzyskach w Paryżu!


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Bogoria Grodzisk MazowieckiRedzimski i Gionis zagrają na igrzyskach w Paryżu! - Grodzisk News


Występ na olimpiadzie jest marzeniem niemal każdego sportowca. Dziś awans na zbliżające się igrzyska w Paryżu wywalczyli dwaj gracze Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki – Miłosz Redzimski i Panagiotis Gionis!


Od środy na turnieju w Sarajewie prawie 50 zawodników walczyło w grze pojedynczej o dwa miejsca premiowane występem na Igrzyskach Olimpijskich Paryż 2024. Udział w tym sportowym święcie przypadnie Miłoszowi Redzimskiemu i Panagiotisowi Gionisowi z grodziskiej Bogorii!

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Redzimski najpierw w fazie grupowej wszystkich trzech rywali - Loika Stolla, Lubomira Jancarika i Denislava Kodjabasheva – odprawił po 4:0. W fazie pucharowej było już jednak znacznie ciężej. Słowak Lubomir Pistej postawił trudne warunki i Miłosz wygrał po siedmiosetowym boju, ale potem nieco bardziej zdecydowanie pokonał Rumuna Eduarda Ionescu (4:1).

Dziś rano Redzimski stoczył najważniejszy pojedynek, bo o występ na igrzyskach. Jego rywalem był Hiszpan Alvaro Robles. Spotkanie to Polak zaczął niezbyt dobrze i przegrał pierwszego seta do pięciu. Jednak to był jedyny wygrany set przez Hiszpana. W drugim gracz z Grodziska się zrewanżował i wygrał również do pięciu, a w kolejnych trzech też był górą i mógł się cieszyć z awansu na IO w Paryżu.

Udział na olimpiadzie wywalczył również Panagiotis Gionis, który ma już na swoim koncie pięć występów na igrzyskach, a po raz pierwszy wystąpił 20 lat temu - w 2004 r. w Atenach.

Grupę Grek wygrał niemal tak samo efektownie jak jego klubowy kolega Miłosz Redzimski, bo dwa razy po 4:0 ( z Turkiem Abudllahem Yigenlerem i Irlandczykiem Alexandrem Gillenem) oraz 4:1 z Belgiem Cedrikiem Nuytinckiem. Następnie w fazie pucharowej z kwitkiem odprawił Włocha Niagola Stoyanova (4:0) i Belga Martina Allegro (4:0). Większy opór stawił kolejny rywal – Ukrainiec Yaroslav Zhmudenko poległ dopiero po siedmiu setach, a w meczu o igrzyska Grek wygrał pewnie 4:0 z reprezentującym Słowację Yangiem Wangiem.

Gratulujemy obu zawodnikom grodziskiej Bogorii i już teraz trzymamy kciuki za udany występ w Paryżu. Przypominamy, że igrzyska startują 26 lipca.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Dawaj Miłosz!

Adam
25-05-2024 12:27
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.