TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

22

10 2021

Radni nie zgodzili się na zmianę planu przestrzennego. Budowa nowej OSP w zawieszeniu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsRadni nie zgodzili się na zmianę planu przestrzennego. Budowa nowej OSP w zawieszeniu - Grodzisk News


Na ostatniej sesji rady miasta w Milanówku radni odrzucili projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu OSP. Oznacza to wstrzymanie planów inwestycji obejmującej budowę nie tylko nowej strażnicy, lecz także siedziby straży miejskiej i stacji ratownictwa medycznego.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Radni stosunkiem głosów 8:6 odrzucili projekt uchwały o zmianie planu zagospodarowania przestrzeni, który w zamyśle zwiększałby teren inwestycji do ponad 2,2 tys. mkw. Większość składu rady miejskiej uznała jednak, że miast ogród nie może pozwolić sobie na taką inwestycję, gdyż w obecnych realiach budżetowych jest ona zbyt duża i kosztowna.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Radni przeciwni zmianie planów zagospodarowania wskazywali również na fakt, że wyasygnowano już wcześniej półtora miliona złotych na remont obecnej strażnicy i niewiele w tej kwestii zrobiono. Usłyszeliśmy również, że owo półtora miliona i 4 miliony dotacji dają w sumie połowę kwoty 11 mln zł, na jaką szacowana byłaby cała inwestycja. Gdzie zatem burmistrz chciałby znaleźć brakujące środki? Tego radni przeciwni zmianie planu zagospodarowania przestrzeni dla OSP nie usłyszeli.

Innym argumentem który podnoszą jest fakt, że można by z powodzeniem zmienić projekt tak, by uczynić w obiekcie części wspólne dla strażaków i strażników miejskich, co z jednej strony miałoby ograniczyć rozmiary inwestycji, a z drugiej koszty.

Część radnych, która z kolei głosowała za zmianą planu twierdzi, iż można było dokonać tej modyfikacji, by nie uniemożliwić inwestycji, a w międzyczasie oczekiwać od burmistrza informacji na temat szczegółowych rozwiązań przedsięwzięcia.

Obecnie sytuacja wydaje się patowa. Nie wiadomo też, czy brak zmiany planu zagospodarowania przestrzeni, nie spowoduje cofnięcia 4-milionowej dotacji. Strażacy z OSP Milanówek cały czas mają jednak nadzieję, że uda się znaleźć kompromis. – W środę odbyło się posiedzenie Rady Miasta Milanówka na którym radni zdecydowali że nie chcą przystąpić do zmiany miejscowego planu zagospodarowania działki na której ma powstać nowa strażnica. Wniosek ten nie wiązał się z dodatkowym obciążeniem budżetu gminy, jedynie z przystąpieniem do dalszych praca związanych z budową nowego obiektu. Na ten cel na obecną chwilę mamy zagwarantowane 4mln PLN z budżetu Mazowsza oraz 1,5mln PLN z budżetu gminy, dalsze dofinansowania są w trakcie rozpatrywania. Liczymy że uda się dojść do kompromisu – napisali dziś strażacy na Facebooku.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Radni Milanówka na nic się nie zgadzają,jak mawiał klasyk,,Nie będzie niczego,,i rzeczywiście niczego nie ma.

Daniel
22-10-2021 20:42

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.