TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

04

07 2021

Rachmistrz może zapukać do drzwi, za odmowę spisu możliwe wysokie kary


Grodzisk News


Rachmistrz może zapukać do drzwi, za odmowę spisu możliwe wysokie kary - Grodzisk News


Choć Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) trwa od 1 kwietnia, to praca rachmistrzów terenowych była wstrzymana. Pod koniec czerwca ruszyli jednak w teren i mogą zapukać do naszych drzwi.


reklama Grodzisk mazowiecki

Rachmistrzowi nie należy odmawiać spisanie się jest obowiązkiem ustawowym, za odmowę którego grozi ara grzywny do pięciu tysięcy złotych.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Rachmistrzowie przygotowani są do pracy w bezpiecznych warunkach.  Odpowiedzi na spisowe pytania będą wprowadzane przez rachmistrza do aplikacji internetowej. Nie ma więc konieczności dotykania i podpisywania żadnych dokumentów!

Każdy rachmistrz posiada identyfikator i powinien on być okazany na samym początku rozmowy. Dane z identyfikatora możemy zweryfikować na dwa sposoby. Pierwszym jest internetowa aplikacja „Sprawdź tożsamość rachmistrza”, dostępna na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/formularz/. Druga opcja weryfikacji rachmistrza to infolinia spisowa pod numerem telefonu 22 279 99 99.

Rachmistrzowie będą docierać do tych osób, które jeszcze się nie spisały. Warto skorzystać z tej możliwości i wypełnić obowiązek spisowy, aby nie myśleć o tym podczas wakacji.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.