grille gazowe

08

06 2023

Puchar nie dla Pogoni...

Pogoń Grodzisk Mazowiecki przegrała z drugą drużyną Legii Warszawa w finałowym meczu Mazowieckiego Pucharu Polski. Choć pierwsza odsłona była wyrównana, to w drugiej rozwiązał się worek z golami. Niestety nie po stronie czerwono-białych.

Jeszcze przed meczem trener Pogoni Mateusz Dudek podkreślał, że zespół da z siebie wszystko, aby wygrać to spotkanie, a przystąpi do niego z dobrym nastawieniem, gdyż już sam awans do wielkiego finału jest dla drużyny dużym osiągnięciem i swoistą nagrodą za ciężką pracę w całym sezonie.

Rywalem Pogoni był zespół rezerw Legii Warszawa, która przystępowała do meczu w roli obrońcy pucharu wywalczonego przed rokiem. Mimo to trudno było wskazać faworyta. Wyrównana pierwsza połowa potwierdziła te słowa.

Obie ekipy stworzyły sobie okazje do zdobycia gola, mecz był otwarty, ofensywny i toczony w dobrym tempie. Po zmianie stron Pogoń rozpoczęła bardzo dynamicznie i już na samym początku „centrostrzał” Michała Wrzesińskiego zatrzymał się na słupku bramki Legii, ale akcja ta chwilę później miała się okazać brzemienna w skutki dla Pogoni.

Uruchomiła bowiem szybką kontrę legionistów. Podanie na lewym skrzydle otrzymał Jakub Jędrasik i popędził w pole karne grodziskiej drużyny. Chwilę później oddał strzał w dalszy róg bramki Dmytra Sydorenki. W 47. minucie było więc 1:0 dla Legii. Nie minęły trzy minuty, a Pogonią wstrząsnął drugi cios. Do piłki wybijanej przez obrońcę grodziskiej ekipy dopadł Dawid Kiedrowicz i mocnym strzałem tuż sprzed pola karnego wpakował piłkę do siatki tuż przy słupku.

Przy stanie 2:0 dla rywali Pogoń musiała się otworzyć i zaryzykować. Bramki jednak nie zdobyła, za to straciła trzecią. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał głową na bramkę Sydorenki oddał Kacper Wnorowski i przelobował bramkarza Pogoni. Była 83. minuta. Wynik do końca nie uległ już zmianie.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:3 Legia II Warszawa

Pogoń: Sydorenko – Zembrowski, Budnicki, Łoś – Gzieło, Keller, Dias, Apolinarski – Wrzesiński, Strzałkowski, Jaroń

:))) stopień Twojego ograniczenia jest porażający:)))

Wykaż się sprytem i spróbuj zamieścić komentarz pod artykułem sponsorowanym:)