29

01 2023

Puchar Europy: Bogoria wygrywa w Bydgoszczy!

Po niezwykle emocjonującym pojedynku tenisiści stołowi Bogorii Grodzisk Mazowiecki wygrali na wyjeździe z drużyną Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz 3:2. Czekamy na rewanż w hali przy Westfala.

Aby rozstrzygnąć pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe Pucharu Europy ETTU potrzeba było pięciu pojedynków.

Spotkanie rozpoczęło się nieźle, bowiem Marek Badowski wygrał pierwszego seta z Vladislavem Ursu 12:10, ale niestety kolejne trzy sety należały do gracza gospodarzy. Do stołu następnie podeszli Carlos Caballero i Miłosz Redzimski. Młody zawodnik po dość wyrównanym pojedynku wygrał 3:1 i mieliśmy remis.

Na prowadzenie Bogorię wyprowadził Panagiotis Gionis, który również 3:1 pokonał Artura Grelę. Szansę na zakończenie meczu po czterech pojedynkach miał Miłosz Redzimski, ale przegrał starcie 0:3 choć w dwóch setach uległ na przewagi.

Mieliśmy więc 2:2 i mecz musieli rozstrzygnąć Caballero i Badowski. Emocje były olbrzymie a pojedynek wyrównany. Najpierw wysoko wygrał gracz gospodarzy, potem równie pewnie zwyciężył Badowski. Trzeci set to znów wygrana Caballero, a w czwartym Polak znów był górą. Ostatecznie w piątym secie 6:5 lepszy był zawodnik Bogorii i to nasz zespół wygrał to spotkanie i jest w lepszej sytuacji przed spotkaniem rewanżowym, które odbędzie się w Grodzisku.

Rewanż już 10 lutego o godzinie 16.30. Zwycięzca tego dwumeczu zagra w półfinale z Dekorglassem Działdowo.

Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 2:3
Vladislav Ursu – Marek Badowski 3:1 (10:12, 11:9, 11:9, 11:5)
Carlos Caballero – Miłosz Redzimski 1:3 (9:11, 10:12, 11:8, 8:11)
Artur Grela – Panagiotis Gionis 1:3 (7:11, 9:11, 11:7, 7:11)
Vladislav Ursu – Miłosz Redzimski 3:0 (12:10, 16:14, 11:1)
Carlos Caballero – Marek Badowski 2:3 (11:5, 6:11, 11:7, 9:11, 5:6)