TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

03

10 2015

PTO podsumowuje pierwsze półrocze


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Milanówek, Podkowa Leśna oraz Brwinów podsumowały pierwsze półrocze wspólnego projektu Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów. 12 umów zawartych z projektantami i łącznie 26 odrębnych zadań, które są właśnie koordynowane ? to skala działań PTO. Są one zorientowane na poprawę spójności całego obszaru, a planowana sieć ścieżek to tylko część szeroko zakrojonych planów inwestycyjnych.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

? W toku są prace przygotowujące do kompleksowego uregulowania gospodarki wodnej na obszarze PTO. Trwa m.in. inwentaryzacja urządzeń wodnych, projektowanie odwodnienia i przebudowy zlewni w Milanówku, a także inwentaryzacja zasobów przyrodniczych i tworzenie koncepcji nowych nasadzeń w trzech gminach ? wyliczają przedstawiciele PTO.

W październiku rozpoczną się w trójmieście ogrodów pomiary natężenia ruchu na stacjach kolejowych i drogach. Badania te legną u podstaw dokumentacji projektowej przyszłych inwestycji mających na celu udrożnienie najważniejszych komunikacyjnie arterii na terenie każdego z trzech miast członkowskich. ? Trwa również projektowanie ścieżek rowerowych prowadzących m.in. z Brwinowa do Milanówka wzdłuż ul. Sochaczewskiej w Brwinowie, w Milanówku od stacji PKP wzdłuż ul. Grudowskiej do ul. Królewskiej, a także wzdłuż trasy 719 i WKD (od Milanówka przez Owczarnię do Podkowy Leśnej) ? czytamy w komunikacie PTO.

Jego przedstawiciele już zapowiadają także kolejne konsultacje z mieszkańcami. ? Ważnym elementem realizacji projektu są konsultacje społeczne. Do tej pory mieszkańcy mogli już ocenić koncepcję strefy rekreacji w Brwinowie, rozbudowę skateparku w Milanówku oraz projekt szkoły i przedszkola w Parzniewie. W tym miesiącu planowane są konsultacje w sprawie dokumentacji budowy cmentarza komunalnego w Żółwinie. Oprócz strategii ? rozwoju terenów zielonych, komunikacyjnej, uregulowania i ochrony stosunków wodnych ? powstanie też Zintegrowana Strategia Społeczna ? poinformowali samorządowcy.

Urzędnicy pokusili się również o podsumowanie badań ankietowych prowadzonych na terenie PTO we wrześniu. Ankieta dotyczyła jakości usług społecznych, z których korzystają mieszkańcy. Odbyły się także tzw. zintegrowane wywiady grupowe z lokalnymi liderami opinii społecznej. ? Wypowiedzi mieszkańców zebrane w 1580 ankietach i wnioski ze spotkań warsztatowych z samorządowcami i społecznikami dadzą obraz obecnej sytuacji i pozwolą na zaplanowanie odpowiednich działań integracyjnych i w sferze polityki społecznej ? skomentowali przedstawiciele PTO.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.