TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

03

10 2015

PTO podsumowuje pierwsze półrocze


Grodzisk News


PTO podsumowuje pierwsze półrocze - Grodzisk News


Milanówek, Podkowa Leśna oraz Brwinów podsumowały pierwsze półrocze wspólnego projektu Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów. 12 umów zawartych z projektantami i łącznie 26 odrębnych zadań, które są właśnie koordynowane ? to skala działań PTO. Są one zorientowane na poprawę spójności całego obszaru, a planowana sieć ścieżek to tylko część szeroko zakrojonych planów inwestycyjnych.


reklama Grodzisk Mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

? W toku są prace przygotowujące do kompleksowego uregulowania gospodarki wodnej na obszarze PTO. Trwa m.in. inwentaryzacja urządzeń wodnych, projektowanie odwodnienia i przebudowy zlewni w Milanówku, a także inwentaryzacja zasobów przyrodniczych i tworzenie koncepcji nowych nasadzeń w trzech gminach ? wyliczają przedstawiciele PTO.

W październiku rozpoczną się w trójmieście ogrodów pomiary natężenia ruchu na stacjach kolejowych i drogach. Badania te legną u podstaw dokumentacji projektowej przyszłych inwestycji mających na celu udrożnienie najważniejszych komunikacyjnie arterii na terenie każdego z trzech miast członkowskich. ? Trwa również projektowanie ścieżek rowerowych prowadzących m.in. z Brwinowa do Milanówka wzdłuż ul. Sochaczewskiej w Brwinowie, w Milanówku od stacji PKP wzdłuż ul. Grudowskiej do ul. Królewskiej, a także wzdłuż trasy 719 i WKD (od Milanówka przez Owczarnię do Podkowy Leśnej) ? czytamy w komunikacie PTO.

Jego przedstawiciele już zapowiadają także kolejne konsultacje z mieszkańcami. ? Ważnym elementem realizacji projektu są konsultacje społeczne. Do tej pory mieszkańcy mogli już ocenić koncepcję strefy rekreacji w Brwinowie, rozbudowę skateparku w Milanówku oraz projekt szkoły i przedszkola w Parzniewie. W tym miesiącu planowane są konsultacje w sprawie dokumentacji budowy cmentarza komunalnego w Żółwinie. Oprócz strategii ? rozwoju terenów zielonych, komunikacyjnej, uregulowania i ochrony stosunków wodnych ? powstanie też Zintegrowana Strategia Społeczna ? poinformowali samorządowcy.

Urzędnicy pokusili się również o podsumowanie badań ankietowych prowadzonych na terenie PTO we wrześniu. Ankieta dotyczyła jakości usług społecznych, z których korzystają mieszkańcy. Odbyły się także tzw. zintegrowane wywiady grupowe z lokalnymi liderami opinii społecznej. ? Wypowiedzi mieszkańców zebrane w 1580 ankietach i wnioski ze spotkań warsztatowych z samorządowcami i społecznikami dadzą obraz obecnej sytuacji i pozwolą na zaplanowanie odpowiednich działań integracyjnych i w sferze polityki społecznej ? skomentowali przedstawiciele PTO.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.