25 03 2020

Ptak Expo oferuje hale pod Nadarzynem na szpital polowy

25.03.2020, godz.: 19:00
Ptak Expo oferuje hale pod Nadarzynem na szpital polowy
Fot. Warsaw Expo

Z symulacji i przewidywań epidemiologów wynika, że najwyższa fala zachorowań na koronawirusa w Polsce jeszcze przed nami. W związku z tym właściciele hal wystawienniczych Ptak Warsaw Expo są gotowi bezpłatnie udostępnić obiekty pod Nadarzynem na potrzeby szpitala polowego.

Taką deklarację złożył dziś Tomasz Szypuła, prezes zarządu PTAK Warsaw Expo. – Posiadamy 6 hal o łącznej powierzchni prawie 150 tys. mkw., na terenie których zmieści się tysiące łóżek dla osób wymagających hospitalizacji. Wszyscy nasi pracownicy działu technicznego mogą od zaraz włączyć się w przygotowania do adaptacji przestrzeni pod szpital – powiedział Szypuła na oficjalnej stronie internetowej Warsaw Expo.

Dodał, że innych krajach dotkniętych epidemią koronawirusa pod szpitale polowe wykorzystano największe obiekty Expo – w Mediolanie, Madrycie, Nowym Jorku.

– Oferujemy polskim władzom nasze obiekty, zaplecze techniczne i częściowe wyposażenie. Propozycja Zarządu Ptak jest całkowicie niekomercyjna i jeśli zaistnieje taka potrzeba ze strony władz, oddamy obiekty do dyspozycji nieodpłatnie – zapowiedział prezes Ptak Warsaw Expo.

2

Dodaj Komentarz

2 odpowiedzi na “Ptak Expo oferuje hale pod Nadarzynem na szpital polowy”

  1. Tomash pisze:

    Bardzo to szlachetne i godne pochwały, jednak czy do tego czasu będzie miał jeszcze kto leczyć tych ludzi w takich miejscach skoro w samych szpitalach personel jedzie już na „rezerwie” a nawet „oparach”.

  2. Grzegorz pisze:

    oby do takiego posunięcia nie musiało dojść. Obiekt nie jest raczej w stanie spełnić warunków sanitarnych dla takiej ilości chorych
    Oczywiście pomieści parę tysięcy łóżek , ale nie parę tysięcy chorych leżących na tych łóżkach. Toalety, woda bieżąca, umywalki itd. O kwestii żywienia chorych nie wspomnę…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata