TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

02

07 2021

Psi plac zabaw w Grodzisku już pewny! Jest przetarg


Grodzisk News


foto: Urząd Gminy Grodzisk Maz./Zdjęcie poglądowePsi plac zabaw w Grodzisku już pewny! Jest przetarg - Grodzisk News


1 lipca przypadał Międzynarodowy Dzień Psa. Niewykluczone, że nie przez przypadek z tym wydarzeniem zbiegło się ogłoszenie przetargu na budowę parku z wybiegiem dla psów w Grodzisku. Swego rodzaju psi plac zabaw powstanie w sąsiedztwie torów PKP.


reklama Grodzisk mazowiecki

Temat jest szeroko dyskutowany przez mieszkańców od kilku lat, ale do tej pory na planach w kwestii wybiegu się kończyło. W tym roku jest inaczej bowiem wreszcie przyszedł czas na przejście od słów do czynów. W maju urzędnicy przedstawili projekt psiego parku i zapowiedzieli, iż w ciągu kilku tygodni ogłoszą przetarg na budowę.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

30 czerwca w biuletynie informacji publicznej ogłoszono poszukiwania wykonawcy inwestycji. Ze specyfikacji przetargowej dowiadujemy się, że park zlokalizowany będzie przy ul. Milanowskiej, zaś sam wybieg liczyć około 867 mkw. powierzchni. W parku czworonogi będą mogły nie tylko biegać i bawić się zabawkami, ale także trenować takie psie specjalności, jak agility – sport sprawdzający psią zwinność: pies prowadzony przez swojego przewodnika głosowymi i ruchowymi komendami musi pokonać bezbłędnie i jak najszybciej specjalny tor przeszkód.

Mowa o takich elementach jak: równoważnie, slalom, skrzynka na patyki, tunel z górką, zestaw zabawowy i obręcze.

W parku będzie można również przeprowadzać trening czworonoga pod kątem posłuszeństwa, czyli tzw. obedience. Na obiekcie znajdą się też ławki, kosze na odchody zwierzęce oraz pozostałe odpady, jak również stojaki na rowery. Cały teren zostanie ogrodzony.

Czas budowy obiektu od momentu podpisania umowy to dwa lata i trzy miesiące.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.