TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

18

08 2021

Przypadki oszustw „na wnuczka” i „na policjanta” w regionie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GroddziskNewsPrzypadki oszustw „na wnuczka” i „na policjanta” w regionie - Grodzisk News


W naszym regionie policjanci odnotowują w ostatnim czasie przestępstwa dotyczące oszustw metodami "na wnuczka" i "na policjanta". Apelują o rozwagę i ostrożność.


Zgłoszenia otrzymują przede wszystkim policjanci z komisariatu w Brwinowie. – Złodzieje próbują oszukiwać swoje ofiary na różne sposoby. Jednym z nich jest podszywanie się pod kogoś zaufanego – nie tylko wnuczka, lecz także innego członka rodziny czy znajomego, często też funkcjonariusza policji czy adwokata. Najczęściej ofiarami przestępców są osoby starsze lub samotne – mówią policjanci.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Sytuacja zazwyczaj przebiega według podobnego scenariusza. Oszuści dzwonią na numer stacjonarny i nawiązują rozmowę ze starszą osobą. Udając kogoś bliskiego, proszą o pilną pomoc finansową. Opowiadają np., że spowodowali wypadek i szybko potrzebują pieniędzy, żeby uniknąć konsekwencji takiego czynu, po czym się rozłączają. Za chwilę telefon dzwoni ponownie. Tym razem przestępca podaje się za policjanta i przekonuje rozmówcę, że przed chwilą dzwonił oszust. Twierdzi, że rozpracowuje zorganizowaną grupę przestępczą i prosi o pomoc, która ma polegać na przekazaniu gotówki lub pozostawieniu pieniędzy we wskazanym miejscu. Proponuje też, by rozmówca zadzwonił pod nr 112 i potwierdził jego tożsamość. Często osoba starsza wybiera numer, nie rozłączając się wcześniej. Powoduje to, że w rzeczywistości rozmawia w dalszym ciągu z przestępcą, który udziela fałszywych informacji – dodają.

– W takiej sytuacji należy przede wszystkim zachować spokój i jak najszybciej zakończyć rozmowę. Zawsze w tego typu przypadkach należy skontaktować się z dyżurnym Komisariatu Policji w Brwinowie tel. 47 724 67 75. Warto pamiętać, aby przed połączeniem się z policją, upewnić się, że poprzednia rozmowa została zakończona – apelują policjanci.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.