reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

22

11 2023

Przyjdź na grodziski Festiwal Nauki i Pasji. Wstęp darmowy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: centrumkultury.euPrzyjdź na grodziski Festiwal Nauki i Pasji. Wstęp darmowy - Grodzisk News


Pasjonaci aktywnego wypoczynku, miłośnicy gór oraz małych i dużych podróży, wszyscy kochający dziką przyrodę! A tym wszystkim ludzie zdecydowanie ponadprzeciętni – oni wszyscy będą gośćmi grodziskiego Festiwalu Nauki i Pasji. Kolejna już odsłona imprezy odbędzie się w piątek i sobotę w Mediatece, a na mieszkańców czekają bezpłatne wejściówki.


Na festiwalu przemawiać będą wybitni prelegenci, w tym Krzysztof Wielicki, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum, kierownik narodowych wypraw w góry najwyższe. Jako drugi Polak (po Jerzym Kukuczce) i piąty człowiek w ogóle w historii zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. Swą obecność potwierdził też Leszek Cichy, pierwszy Polski zdobywca Korony Ziemi.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Nie zabraknie współczesnych polskich himalaistek, które swoimi wyczynami plasują się w światowej czołówce. Dorota Rasińska Samoćko ma na koncie 10 zdobytych ośmiotysięczników, w tym cztery jednego miesiąca. Monika Witkowska zdobyła kilka ośmiotysięczników, w tym jako druga Polka po Wandzie Rutkiewicz wspięła się na K2.

Ma też dorobku Koronę Ziemi w wersji rozszerzonej – z dziewięcioma, a nie siedmioma szczytami. Podczas festiwalu o swoich przygodach opowiedzą też eksploratorzy oceanów i biegunów polarnych, naukowcy i pasjonaci. a to wszystko w Mediatece (3 Maja 57) już w piątek i sobotę.

Obowiązują bezpłatne wejściówki do pobrania od 22 listopada w Mediatece.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.