30 09 2015

Przygotują teren pod nowy urząd

30.09.2015, godz.: 09:28
Przygotują teren pod nowy urząd
fot. GrodziskNews

Ul. Kościuszki 12 – taki adres w niedalekiej przyszłości będzie miał grodziski magistrat. Przygotowania do zmiany siedziby już się rozpoczęły, został ogłoszony przetarg związany z uporządkowaniem terenu, na którym ma powstać nowy budynek urzędu.

Na początku tego roku informowaliśmy, że władze grodziskiej gminy przymierzają się do budowy nowego ratusza. Ten ma stanąć tuż przy zabytkowej Willi Niespodzianka – ponadstuletniego zabytku zaprojektowanego przez Józefa Moszyńskiego, który obecnie jest w opłakanym stanie, a który ma zostać wyremontowany w ramach budowy nowego magistratu.

Zanim to jednak nastąpi gmina musi uporządkować teren przy ul. Kościuszki 12. Gmina właśnie ogłosiła przetarg na rozbiórkę dwóch budynków znajdujących się na tej działce – trzykondygnacyjnego budynku mieszkalnego oraz parterowego budynku gospodarczego. Zamówienie to obejmuje również tymczasowe zabezpieczenie Willi Niespodzianka mające na celu ochronę budynku przed dalszą dewastacją i ograniczenie pogarszania się jego stanu technicznego na skutek oddziaływania warunków atmosferycznych poprzez m.in. odparcie istniejących belek stalowych stropu, podparcie w oknach pękniętych nadproży, podparcie na poddaszu istniejącej konstrukcji więźby dachowej, wymianę skorodowanych desek pokrycia dachu i zastąpienie ich płytami OSB-3, rozbiórkę drewnianych schodów do piwnicy, usztywnienie konstrukcji drewnianej wieży, rozbiórkę luźnych elementów dachu i zabezpieczenie pokrycia plandeką, zabezpieczenie deskami otworów drzwiowych i okiennych.

Wykonawca na realizację zadania będzie miał 60 dni od daty podpisania umowy.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata