reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

02

02 2024

Przy Legia Training Center powstanie zielone miasto


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Grodzisk MazowieckiPrzy Legia Training Center powstanie zielone miasto - Grodzisk News


Przy Legia Training Center w Urszulinie powstanie zielone miasto przyszłości – Champions Park. Na stadionie warszawskiej Legii zostało podpisane stosowne porozumienie.


Od 2020 r. znajdujące się na granicy Książenic i Urszulina Legia Traning Center jest bazą treningową największego polskiego klubu piłkarskiego – Legii Warszawa. Jednak jak się okazuje, to nie koniec inwestycji w tym rejonie bowiem niebawem ma tam powstać... miasto przyszłości. – Wokół tego centrum Legia chce zbudować zielone miasto, czyli miasto na wzór tego, co dzisiaj dzieje się w Skandynawii, a szczególnie w Danii – powiedział burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński. – Ma to być zielone osiedle, w którym dominującą rolę mają odgrywać zieleń i woda – dodaje.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wczoraj burmistrz Benedykciński w obecności Króla Danii Fryderyka X osobiście podpisał dokument stanowiący początek projektu „Grodzisk Mazowiecki x Champions Park”, który stworzy miasto przyszłości dzięki najnowszym technologiom i zielonym rozwiązaniom w zakresie zrównoważonego rozwoju, efektywności energetycznej i dystrybucji energii.

Champions Park, bo tak ma się nazywać ten obszar, mam mieć w ofercie nie tylko mieszkania, ale również sferę edukacyjną, rekreacyjną oraz sportową, ale nie tylko. Ma tam również znaleźć się strefa handlowa, hotelowa z zapleczem wellness, a w przyszłości również pola golfowe. Ten obszar ma być samowystarczalny, ekologiczny i wielofunkcyjny. Projekt jest opisywany jako „miejsce gdzie każdy może się stać mistrzem swojego życia”.

Jak poinformował Tomasz Zahorski, prezes Legia Training Center, inspiracją dla Champions Parku ma być m.in. duński Sonderborg – zeroemisyjne miasteczko, w którym wdrożono wiele proekologicznych rozwiązań i technologii.

Projekt Champions Parku został nominowany w finale prestiżowych nagród Retail & Leisure International Global Awards 2023 w kategorii „Future Projects”.

Budowa miałaby ruszyć już w przyszłym roku.

Przy Legia Training Center powstanie zielone miasto - Grodzisk News
Przy Legia Training Center powstanie zielone miasto - Grodzisk News
Przy Legia Training Center powstanie zielone miasto - Grodzisk News
Przy Legia Training Center powstanie zielone miasto - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Zielone miasto czyli duby smalone. Obecnie nie wolno instalować pieców grzewczych na paliwa stałe Nie można instalować piecyków gazowych, bo PGNiG nie przydziela limitu gazu nowo wznoszonym budynkom.
To ile zieleni jest przy domach zależy nie od Fryderyka X lecz od uchwał Rady Miejskiej, która określa jak duże mają być działki i jaka jest dopuszczalny teren jej zabudowy. Na przykładzie "Zielonego miasteczka" widać wyraźnie, że radni Ziemi Grodziskiej wraz z burmistrzem i starostą, obu z Ziemi Grodziskiej., dopuścili się zdewastowania zielonego miasteczka, jakim był Grodzisk przed 30 laty. Chaotyczna zabudowa, farmy szeregowców, domy jednorodzinne wielolokalowe. To wszystko jest absurdalne.

becia
02-02-2024 15:20

W Szczęsnem wycinka drzew trwa w najlepsze. Komu służy to zakłamanie?

Ferdynand
02-02-2024 16:55

I zaczniemy od galerii handlowej, musi zacząć na siebie zarabiać

Clash
02-02-2024 19:42

pokaż wszystkie komentarze (15)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.