12 06 2019

Przetarg na tor do rowerowych ewolucji znów unieważniony

12.06.2019, godz.: 14:42
Przetarg na tor do rowerowych ewolucji znów unieważniony
fot. Pixabay

Nic nie zmienia się w kwestii budowy toru do dirt jumpingu oraz pumptrucków w Milanówku. Miasto ponownie unieważniło przetarg na tę inwestycję.

W teorii zakłada ona budowę toru rowerowego do dirt jumpu o długości 80 m, od początku zjazdów drewnianych do bandy nawracającej. Szerokość toru wyniesie ok. 28 m. Projekt toru składa się ze zjazdu drewnianego, hopek oraz bandy zawracającej zawiera także małe hopki dla amatorów w tym m.in. stolik oraz miski. W projekcie przewidziano również budowę toru pumptrack o długości ok. 100 m i nawierzchni asfaltowej. Tor tworzy zamkniętą pętlę z alternatywną odnogą przejazdu. Kształt pumptracka został dostosowany do istniejących warunków terenowych oraz istniejącej zieleni.

W praktyce każda z dotychczas podjętych prób rozstrzygnięcia przetargu zakończyła się fiaskiem, w tym ta ostatnia. Milanówek unieważnił postępowanie, w którym – podobnie jak poprzednio – wpłynęła jedna oferta złożona przez piaseczyńską firmę Sorted. Poprzednio oferent zażyczył sobie prawie 839 tys. zł, obecnie o blisko sto tysięcy mniej – 743 tys. zł. To jednak kwota i tak znacznie przekraczająca budżet zabezpieczony na inwestycję, czyli 250 tys. zł. W rezultacie po raz kolejny przetarg został unieważniony.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.