10 01 2020

Przetarg na tężnię unieważniony

10.01.2020, godz.: 11:08
Przetarg na tężnię unieważniony
Fot. Pixabay

Grodziski magistrat unieważnił przetarg na budowę tężni solankowej, która miała powstać w Parku Skarbków.

Budowa tężni solankowej w Parku Skarbków, to bardzo ciekawy pomysł, ale w pierwszy przetarg na to zadanie nie został rozstrzygnięty i trzeba będzie ogłosić kolejny. Powód? Wpłynęła tylko jedna oferta, która znacznie przekraczała zakładany budżet. Grodzisk zamierzał przeznaczyć na ten cel 700 tys. zł, a jedyna propozycja opiewała na blisko 1 mln zł. Czekamy więc na drugie postępowanie.

A jak miałaby wyglądać tężnia w Parku Skarbków. Ma zostać wybudowana w północnej części parku, tak aby możliwe było dojście od ulicy Bartniaka. Zgodnie z projektem, tężnia, która ma się pojawić w Grodzisku będzie drewnianym, zadaszonym budynkiem o wysokości ośmiu metrów i kubaturze ponad 920 metrów sześciennych. Obiekt ma być wyposażony w instalację do obiegu solanki, a także oświetlenie terenu wokół niego. Ponadto wykonawca wybuduje alejki i zagospodaruje przyległy teren.

Formalne zakończenie inwestycji oznaczające pomyślne odbiory techniczne zaplanowano na 3 lipca. Finisz prac budowlanych przewidziano natomiast do 22 czerwca 2020 roku.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.