reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

29

05 2024

Jest przetarg na Szwedzką. Będzie przebudowana i dwukierunkowa na całej długości!


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNews.pl1 - Grodzisk News


Stało się to, na co wielu mieszkańców i kierowców w Grodzisku czekało od lat. Będzie przebudowa ul. Szwedzkiej, po której to inwestycji droga będzie dwukierunkowa na całej długości. Gmina właśnie ogłosiła przetarg na inwestycję.


Ulica Szwedzka to komunikacyjnie ważna droga biegnąca od ul. Bałtyckiej do Granicznej. Mieszkańcy od dawna czekają na kompleksową modernizację jej nawierzchni, a także poszerzenie pasa jezdni, zwłaszcza na odcinku od Bałtyckiej do Okrzei, gdzie kilka lat temu wprowadzono ruch jednokierunkowy. Sprawa tkwiła jednak długo w impasie ze względu wielomiesięczne negocjacje w sprawie wykupu gruntów pod poszerzenie, w których koniec końców udało się osiągnąć kompromis. Opracowano dokumentację projektowo-kosztorysową, która obejmie budowę jezdni o szerokości 5,5 m, wygodnej ścieżki pieszo-rowerowej oraz odwodnienia drogi. Magistrat ma już także zgodę na realizację inwestycji drogowej (ZRID) i dokumentację.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Pod koniec ubiegłego roku wreszcie nastąpił przełom w negocjacjach i sprawa mogła pójść do przodu, zwłaszcza że gmina pozyskała dofinansowanie na tę inwestycję. Już wtedy w rozmowie z nami grodziscy włodarze zapowiadali, że wraz z przebudową ul. Szwedzkiej przeprowadzone zostaną modernizacje ulic dochodzących do niej. Do końca zbliża się już chociażby przebudowa ul. Bankowej.

Teraz zaś ogłoszono przetarg na kompleksową przebudowę Szwedzkiej. Specyfikacja zamówienia zakłada wykonanie dwukierunkowej jezdni z nawierzchnią asfaltową o szerokości pięciu i pół metra. Szwedzka łączy się z ul. Bałtycką a skrzyżowania tworzy nie tylko z ul. Bankową, lecz także z ulicami Nowy Grodzisk oraz Stefana Okrzei. Po przebudowie przebiegać będzie w dotychczasowym śladzie, choć zmianie może ulec geometria jezdni.

Przy drodze po prawej stronie zbudowany zostanie chodnik dla pieszych o szerokości dwóch i pół metra. W ramach inwestycji przebudowane zostaną także instalacje podziemne: kanalizacja deszczowa, sieci wodociągowa i gazowa oraz teletechniczna. Wprowadzona zostanie też stała organizacja dopuszczająca jazdę dwukierunkową na całej długości.

Firma wyłoniona w przetargu będzie miała rok na wykonanie inwestycji.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.