reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

06

06 2024

Przetarg na plac zabaw i siłownię w Kłudzienku najpierw rozstrzygnięty, później unieważniony


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Grodzisk wyłonił firmę, która miała zająć się budową placu zabaw oraz siłowni plenerowej w przy świetlicy wiejskiej w Kłudzienku. Przedsiębiorstwo jednak ostatecznie odmówiło zawarcia kontraktu. Przetarg trzeba było zaś unieważnić.


Ową najkorzystniejszą cenowo ofertę złożyła firma MRK-TECHNIK Marek Koterwas z Ostrołęki. Przedsiębiorstwo wyceniło swoje usługi na niecałe 193 tysiące złotych. Pozostali oferenci zażyczyli sobie sporo więcej, aniżeli budżet przygotowany przez magistrat. Stołeczna firma Baobab Brandys zaoferowała blisko 357 tys. zł za realizację inwestycji, zaś druga warszawska firma AG-Complex podała cenę na poziomie 469 tysięcy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W tej sytuacji Grodzisk postawił na najkorzystniejszą cenowo propozycję. Firma z Ostrołęki jednak ostatecznie odmówiła zawarcia umowy na to zadanie. Gmina unieważniła więc przetarg i zapewne będzie chciała go ponowić.

Przypomnijmy więc co wejdzie w zakres inwestycji. Jeśli chodzi o plac zabaw to zostanie on wyposażony w takie zabawki jak domek z przejściami, zjeżdżalniami i siatką do wspinania dla dzieci, pojawi się również huśtawka z dwoma stanowiskami i siedziskami typu koszyczkowego.

Na placu zabaw nie zabraknie również piaskownicy o powierzchni dwa na dwa metry. Obramowanie piaskownicy, huśtawek będą wykonane z drewna modrzewiowego, podobnie jak drewniane elementy domku do zabaw.

Na całej powierzchni zabawowej ułożona zostanie nawierzchnia bezpieczna, wokół placu pojawią się również ławki z oparciami oraz kosze na śmieci. Teren zaś zostanie otoczony zielenią zaaranżowaną na nowo.

Tuż obok placu zabaw wykonawca wyłoniony w przetargu zamontuje urządzenie typu „orbitrek + motyl” oraz wahadło wraz ze stepperem oba te sprzęty będą do użytku w ramach siłowni plenerowej.

Wszystko powinno być gotowe w ciagu 35 dni od daty zawarcia umowy. 


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.