30 11 2019

Przetarg na nową halę rozstrzygnięty!

30.11.2019, godz.: 15:03
Przetarg na nową halę rozstrzygnięty!
Fot. Wizualizacja

To co niecałe dwa tygodnie temu zapowiadano, stało się faktem – grodziski magistrat wybrał wykonawcę centrum aktywizacji, który ma powstać przy ul. Sportowej.

Chętnych do budowy Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej nie brakowało. Było 10 ofert, spośród których tylko jedna nie została odczytana (z braku możliwości otwarcia pliku). Pozostałe dziewięć pod względem ceny wahały się od przeszło 82 mln zł – najwyższa, do nieco ponad 60 milionów – najniższa. Złożyła ją firma Skanska i to ona miała największe szanse na zwycięstwo w tym przetargu. Propozycja Skanski, co prawda przewyższała zakładane przez gminę 58 mln zł, ale jak powiedział nam burmistrz Grodziska Grzegorz Benedyciński, urząd jest przygotowany na wybór oferty w tym pułapie cenowym, bowiem z kosztorysu inwestorskiego wyszło około 61 mln zł.

Burmistrz podkreślił 19 listopada, że przetarg powinien zostać rozstrzygnięty „lada dzień”. Tak też się stało. Zgodnie z przewidywaniami, wykonawcą nowej hali przy ul. Sportowej została firma Skanska. Umowa z wykonawcą powinna zostać podpisana niebawem. Potem wykonawca zostanie wprowadzony na plac budowy.

Przypomnijmy. Wielkość podstawowej funkcji sportowej ma pozwalać na obsługę około 200 osób trenujących, około 3000 widzów oraz 100 osób w salach edukacyjno-naukowych. Na arenie o powierzchni 2002 mkw znajdą się pola do gry w siatkówkę, koszykówkę, do piłki ręcznej oraz nożnej. Będzie można ją również podzielić na trzy niezależne pola do gry, z własnym oświetleniem, oddzielone od siebie piłkochwytami. W budynku znajdą się także pomieszczenia techniczne, szatnie, toalety. Istniejący skatepark zostanie rozebrany, w tym miejscu będzie trawnik.

Specyfikacja przetargu mówi również o rozbiórce istniejących obiektów, wykonaniu łącznika hali ze szkołą, demontażu skateparku. Wreszcie – o zagospodarowaniu terenu w bezpośrednim otoczeniu budynku hali sportowej wraz z drogą pożarową, wjazdów od ulic Sportowej i Dalekiej, parkingu dla samochodów osobowych od strony terenu szkoły podstawowej, parkingu dla autobusów, placu dostaw i innych nawierzchnie utwardzone zaznaczone w dokumentacji projektowej dla zakresu w pierwszym etapie inwestycji.

Inwestycja ma być gotowa pod koniec wakacji 2022 roku.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.