TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

23

07 2021

Przetarg na modernizację hali unieważniony


Grodzisk News


foto: grodzisk.plPrzetarg na modernizację hali unieważniony - Grodzisk News


Grodziski magistrat unieważnił pierwsze postępowanie na modernizację hali sportowej przy ul. Westfala. Zaproponowana kwota była nie do zaakceptowania przez urzędników.


reklama Grodzisk mazowiecki

Do ogłoszonego w czerwcu przetargu na modernizację grodziskiej hali zgłosiła się tylko jedna firma. Pruszkowski LUKSOR zażyczył sobie za realizację zadania 1,76 mln zł. Gmina liczyła na wydatek rzędu 1,2 mln zł, co oznaczało, że albo będzie trzeba znacznie zwiększyć koszt zadania albo unieważnić postępowanie. Magistrat zdecydował się na to drugie rozwiązanie i będzie szukał tańszej opcji – (...)Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty – czytamy w zawiadomieniu o unieważnieniu postępowania.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Przypomnijmy. W zakres zamówienia wchodził m.in. demontaż starej posadzki, skucie warstw betonu podkładowego, wykonanie warstwy wyrównawczej z chudego betonu w hali sportowej i izolacji termicznej posadzki w części hali sportowej, wykonanie płyty betonowej pod podłogę podniesioną, wykonanie systemowej podłogi sportowej, wykonanie dylatacji i warstwy wyrównawczej posadzki betonowej pod wykładzinę. Następnie w ramach zadania wykonawca miał zająć się montażem wykładziny na wykonaną warstwę wyrównawczą, a także montażem trybun, tulei i bramek do piłki ręcznej, montaż tulei i słupków do piłki siatkowej. Górna warstwa nawierzchni ma być wykonana z kalandrowanego (sprasowanego pod ciśnieniem i temperaturą) winylu, natomiast dolna warstwa z pianki PCV o dwóch bardzo dużych gęstościach. Wykładzina ma posiadać m.in. certyfikaty IHF (Międzynarodowy Związek Piłki Ręcznej), FIVB (Międzynarodowa Federacja Siatkówki) oraz FIBA (Międzynarodowy Związek Piłki Koszykowej). W ramach zadania miała być także modernizacja trybun w hali oraz posadzki w tzw. sali niebieskiej.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Spokojnie, jak wystartuje firma Wig-Dar ktora od 2 lat wygrywa w tej gminie wiekszosc przetargow na tego typu inwestycje, to projekt zostanie zrealizowany...

Stop kolesiostwu Ziemi Grodziskiej
23-07-2021 14:57

Dziwne, że,, wygrywa,, jedna firma

Pis
23-07-2021 15:57
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.