TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

08

07 2022

Przepychanka w Podkowie trwa. Działania burmistrza zaskarżone do rzecznika finansów publicznych


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: arturtusinski-podkowa.pl1 - Grodzisk News


Wracamy do sprawy rewitalizacji stawu w Parku Miejskim w Podkowie. Sprawa od wielu miesięcy tkwi w biurokratycznym i sądowym klinczu. Ostatnio Podkowa poinformowała o wygranej w sądzie z ministrem kultury i dziedzictwa narodowego, który po odwołaniu stowarzyszenia Dendropolis uchylił decyzję Konserwatora zezwalającą miastu na przebudowę zbiornika. Teraz jednak Dendropolis skierowało skargę na burmistrza Podkowy...


Sprawa stawu ciągnie się od kilkunastu miesięcy, a w niemal całkowitym impasie tkwi od lutego ubhiegłego roku, od kiedy opiera się o sąd. Chodzi o zaskarżenie decyzji konserwatora zabytków zezwalającej miastu na rewitalizację stawu, na którą to inwestycję nie godzi się stowrzyszenie Dendropolis. Ówczesną decyzję uchylił minister, podobnie stało się z kolejną decyzją wojewódzkiego konserwatora zabytków.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W rezultacie Podkowa zaskarżyła to działanie w sądzie i sprawę niedawno wygrała. Jednak nie oznacza to, że inwestycja wreszcie ruszy... – Stowarzyszenie Dendropolis skierowało swoją kolejną skargę/informację do Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej o rzekomym naruszeniu dyscypliny finansów publicznych (przez burmistrza rzecz jasna), polegającym na nieustaleniu oraz niedochodzeniu należności gminy od wykonawcy przebudowy stawu MKL Bud z tytułu wymaganych kar umownych za niedokończenie umowy przebudowy stawu – poinformował na swoim blogu Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Przepychanka w Podkowie zatem trwa i nie wiadomo kiedy się skończy...ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.