29 06 2020

Przekształcenia wewnątrz grodziskiej Dwójki. Od teraz zespół szkolno-przedszkolny

29.06.2020, godz.: 19:07
Przekształcenia wewnątrz grodziskiej Dwójki. Od teraz zespół szkolno-przedszkolny
fot. GrodziskNews

W ubiegłym tygodniu grodziska rada miejska przyjęła uchwałę, zgodnie z którą oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej zostały formalnie przekształcone, tak by utworzyć Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Grodzisku. Urzędnicy tłumaczą to m.in. korzyściami w czerpaniu subwencji.

W uzasadnieniu do uchwały czytamy, że owo przekształcenie się przełoży się na wzrost subwencji oświatowej dla gminy na sześcioletnie przedszkolaki w 2021 roku. Obecnie na dziecko sześcioletnie w oddziale przedszkolnym kwota subwencji wynosi niespełna 3,8 tys. zł, podczas gdy na dziecko w przedszkolu – nieco ponad 4,3 tys. zł.

– Jest to przekształcenie wyłącznie formalno organizacyjne, które przyniesie korzyść finansową naszym placówkom ośwatowym. W żaden sposób jednak nie wpłynie na jakość kształcenia dzieci i opieki nad nimi. Nie będzie również reorganizacji zajęć ani grup – mówi nam Tomasz Krupski, wiceburmistrz Grodziska odpowiedzialny w gminie za oświatę.

– Przekształcenia na podobnej zasadzie planujemy też w przypadku innych placówek w przyszłości – dodaje.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.