05 08 2015

Przejście otwarte przed… otwarciem

05.08.2015, godz.: 20:02
Przejście otwarte przed… otwarciem
fot. GrodziskNews

Wciąż nie ma daty oddania do użytku przejścia podziemnego w Grodzisku Mazowieckim. Nie przeszkadza to jednak mieszkańcom w korzystaniu z nowej przeprawy.

Budowa tunelu pod torami przy dworcu PKP w Grodzisku ruszyła w ubiegłym roku. Dotychczasowe przejście pozwalało jedynie na przedostanie się spod dworca na peron wyspowy. Nowa przeprawa zapewnia natomiast przejście po wszystkimi torami aż do ul. Żydowskiej. Ponadto zamontowano dwie windy dla osób niepełnosprawnych.

Wciąż dopytywano kiedy przeprawa zostanie oddana do użytku. Liczono, że uda się zakończyć prace na obchody 170-lecia Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej, które przypadły na 14 czerwca. Wtedy jednak nastąpiła jedynie prezentacja, a przy przejściu wciąż trwały prace wykończeniowe. Od niedawna robotników nie widać, teren jest uporządkowany, a niektórzy mieszkańcy już korzystają z tunelu. Jedyną pozostałością po budowie są ogrodzenia z napisem „Uwaga! Przejścia nie ma”. Te jednak są tak ustawione, aby przejście było możliwe.

Jaki jest więc stan inwestycji skoro mieszkańcy już mogą przechodzić nową przeprawą? Okazuje się, że oficjalne otwarcie przejścia blokują sprawy proceduralne. – Oczekujemy od wykonawcy uzupełnienia dokumentów, które pozwolą zakończyć proces formalnego oddania przejścia do eksploatacji – mówi nam Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.

Dodaj Komentarz

4 odpowiedzi na “Przejście otwarte przed… otwarciem”

 1. GrzesiuHa pisze:

  Dobrze, że chociaż da się z niego korzystać. Jednak czasem rozsądek bierze górę nad biurokracją

 2. Aigel123 pisze:

  Czemu nie działają windy?

 3. Charles pisze:

  może jest tylko w niedokonczonym stanie wizualnym dlaczego nie skorzystac 😉

 4. mieszkaniec pisze:

  A czy sa tam zrobione podjazdy dla wozkow dzieciecych? Mam juz niezle muskuly od dzwigania wozka i dziecka po schodach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata