21 06 2015

„Przejazdy Rodzinne” w wakacje

21.06.2015, godz.: 09:35
„Przejazdy Rodzinne” w wakacje
fot. Piotr Antos

Warszawska Kolej Dojazdowa wprowadzi na wakacje „Przejazdy Rodzinne”. Będzie mogła z nich skorzystać każda osoba dorosła podróżująca z dzieckiem, które nie ukończyło 16. roku życia.

Nadchodzące dwa miesiące nie będą łatwe dla pasażerów wukadki, od 1 lipca prowadzony będzie bowiem remont torowiska z Komorowa do Warszawy. Kursów będzie mniej, pociągi będą jeździć w skróconych relacjach, zaplanowano też przesiadki oraz autobusową komunikację zastępczą (więcej na temat utrudnień TUTAJ).

Jednak jak co roku WKD w wakacje wprowadza „Przejazdy Rodzinne”, dzięki którym osoba dorosła podróżująca z dzieckiem, które nie ukończyło 16 lat może wykupić dla siebie i dla dziecka jednorazowe bilety „tam” lub „tam i z powrotem” z 50-procentową zniżką. W ramach „Przejazdów Rodzinnych” dorosły może również zakupić bilet jednorazowy wg taryfy ulgowej 50 proc. dla siebie i bilet jednorazowy dla dziecka zgodnie z przysługującą mu ulgą ustawową lub handlową.

Aby skorzystać z ulgi pasażerowie przy zakupie w kasie biletowej powinni mieć adnotację na biletach „Przejazd Rodzinny” potwierdzoną datownikiem z kasy. W przypadku biletu kupionego w automacie pasażer sam powinien dokonać wpisu na bilecie „Przejazd Rodzinny”. Osoba dorosła powinna mieć przy sobie dokument potwierdzający wiek dziecka.

W przypadku podróżowania z więcej niż jednym dzieckiem dorosły powinien dla pozostałych dzieci nabyć bilet zgodnie z przysługującymi im uprawnieniami oraz posiadać dokumenty potwierdzające te uprawnienia (np. legitymację szkolną).

„Przejazdy Rodzinne” będą obowiązywały od 26 czerwca od godz. 15.00 do 31 sierpnia do północy.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.