TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

27

04 2022

Przedszkole w Podkowie z nagrodą dla „Top inwestycji komunalnej”


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Burmistrz Artur TusińskiPrzedszkole w Podkowie z nagrodą dla „Top inwestycji komunalnej” - Grodzisk News


Podkowiańskie przedszkole, wybudowane w ubiegłym roku zostało nagrodzone w konkursie Top Inwestycje Komunalne. Wyróżnienie podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach odebrał burmistrz miasta Artur Tusiński.


Nie może być rozwoju samorządu bez inwestycji komunalnych, dzięki którym są zaspokajane potrzeby mieszkańców. Budowa przedszkola w Podkowie Leśnej była jedną z najważniejszych inwestycji, która została zrealizowana w ciągu ostatnich lat – napisał na Facebooku podkowiański włodarz i zaprezentował przyznaną statuetkę.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przedszkole w Podkowie z nagrodą dla „Top inwestycji komunalnej” - Grodzisk News



Nowy budynek przedszkola to nowoczesny modułowy obiekt z minimalnym zapotrzebowaniem na energię cieplną i wentylację, a jednocześnie maksymalnym komfortem użytkowania. Układ budynku zaprojektowano tak, aby maksymalizować zyski cieplne od światła słonecznego w miesiącach zimowych. Koszty funkcjonowania obiektu mają być o około 60 proc. niższe niż poprzedniego budynku przy ul. Głównej.

Koszt inwestycji to 12 mln zł. Miasto ogród wzięło 10 mln zł pożyczki na ten cel. Pochodzi ona z Funduszu Powierniczego Województwa Mazowieckiego z  Mazowieckim Regionalnym Funduszem Pożyczkowym Sp. z o.o. Jej koszty zamkną się w kwocie 231 tys. zł.




ZOBACZ TEŻ




💬︎   dodaj komentarz








📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE



💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.