TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

20

04 2022

Przedświąteczna zbiórka żywności dla Ukraińców


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Przedświąteczna zbiórka żywności dla Ukraińców - Grodzisk News


24 kwietnia swoją Wielkanoc będą obchodzić goszczący w Polsce Ukraińcy, którzy należą do Kościoła greckokatolickiego lub Cerkwi prawosławnej. Wolontariusze pracujący w punkcie wydawania żywności w hali miejskiej w Brwinowie proszą o przedświąteczne wsparcie.


Różnice między kalendarzem gregoriańskim i juliańskim powodują, że chrześcijanie różnych wyznań obchodzą najważniejsze święta w roku w różnych terminach. Tydzień po „polskiej Wielkanocy”, która w tym roku wypadła w niedzielę 17 kwietnia, swoją Wielkanoc (a właściwie „Wielki Dzień” - Wełykdeń) świętują Kościół greckokatolicki oraz Cerkiew prawosławna.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Ukraińcy przebywający obecnie w Polsce przygotowują się do związanych z tym uroczystości. Tradycje dzielenia się jajkiem i spotkań przy rodzinnym stole są podobne, jednak dla wielu uchodźców wielkanocna radość jest przytłumiona obawą o los Ukrainy i pozostających tam bliskich oraz troskami związanymi z próbami odnalezienia się w nowej rzeczywistości.

Wolontariusze z miejskiej hali sportowej przy ul. Moczydłowskiego 2 w Brwinowie proszą o wsparcie. Do punktu prowadzonego tutaj przez Gminny Ośrodek Kultury przynosić można produkty żywnościowe, które zostaną przekazane ukraińskim rodzinom zgłaszającym się tutaj po pomoc.

W dni robocze w godz. 16–20, a w soboty w godz. 11–18 przynosić można żywność z długim terminem przydatności, taką jak mąka, kasze, ryż, makaron, cukier, olej,  mleko UHT, puszki mięsne, warzywne i owocowe. Przydadzą się też warzywa: ziemniaki, cebula, marchew, a także owoce oraz jaja. Mile widziane również słodycze dla dzieci.  

– Dla osób z Ukrainy to bardzo trudny moment. Zbliżają się najważniejsze dla nich święta w roku, a oni są daleko od domów, rodzin i przyjaciół. Okażmy im solidarność w tym niełatwym czasie – apelują wolontariusze.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.