25 03 2020

Przedsiębiorcy czekają na decyzję Grodziska, Grodzisk czeka na rząd

25.03.2020, godz.: 16:33
Przedsiębiorcy czekają na decyzję Grodziska, Grodzisk czeka na rząd
fot. Mariusz Kordel

Wśród grodziskich przedsiębiorców, którzy najbardziej ucierpieli na epidemii koronawirusa i ograniczeniu życia w przestrzeni publicznej najgorętszą kwestią jest pomoc ze strony państwa i samorządów w tej trudnej sytuacji. Grodziski magistrat wydał komunikaty w tej sprawie.

Dotyczą one m.in. zwolnienia z podatku od nieruchomości. – Oczekujemy na uchwalenie zadeklarowanej przez premiera M. Morawieckiego ustawy, która uprości procedury ewentualnego zwolnienia przedsiębiorców z podatku od nieruchomości. W przypadku braku takiej ustawy gmina Grodzisk Mazowiecki zwolni firmy, które nie mogły prowadzić działalności podczas epidemii koronawirusa, z podatku od nieruchomości w procedurze obowiązującej – czytamy w komunikacie na Facebooku.

I dalej: – W związku z wieloma pytaniami, dotyczącymi planowanych przez rząd ustaw, które mają pomóc przedsiębiorcom podczas epidemii koronawirusa, informujemy, że po wejściu w życie nowych przepisów przygotowany zostanie poradnik dla przedsiębiorców. Informacje zostaną zamieszczone na naszej stronie grodzisk.pl – podał magistrat.

Dodatkowo w tej trudnej sytuacji dla przedsiębiorców uruchomiona została podstrona, na której można zamieszczać komunikaty dotyczące bieżącej działaności danej firmy.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata