TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

22

04 2023

Przed nami kolejne zmiany w rozkładzie wukadki


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Warszawska Kolej Dojazdowa wprowadzi niebawem korektę obowiązującego rozkładu jazdy. Będzie spowodowana kolejnym etapem prac przy budowie drugiego toru między Podkową a Grodziskiem.


Zmiany wejdą w życie od 1 mają. – Od 1 do 7 maja na linii WKD obowiązywać będzie zmieniony, specjalny rozkład jazdy pociągów i zastępczej komunikacji autobusowej – poinformował przewoźnik.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– W pierwszym tygodniu maja Przypadną 3 dni, w których na linii WKD obowiązywać będzie organizacja ruchu jak w dzień powszedni. Będą to: 2 maja (wtorek), 4 maja (czwartek) i 5 maja (piątek). W pozostałe dni, tj. 1, 3, 6 i 7 maja obowiązywać będzie rozkład jazdy dla sobót, niedziel i świąt. Organizacja ruchu w ww. Dni powszednie nie będzie obejmować przerwy w kursowaniu pociągów pomiędzy Podkową Leśną i Grodziskiem Mazowieckim – pociągi pojadą przez cały dzień bez ograniczeń. W pozostałych porach dnia powszedniego, jak również w dni wolne odjazdy pociągów pozostają bez zmian – dodał.

Relację od Podkowy Leśnej do Milanówka w dalszym ciągu obsługiwać będzie zastępcza komunikacja autobusowa ZA12, dla której od dnia 1 maja zmianie ulegną wybrane godziny odjazdów (m.in. w porze wieczornej oraz w porannym szczycie przewozowym w dni powszednie).

ORGANIZACJA RUCHU POCIĄGÓW WKD ORAZ ZASTĘPCZEJ KOMUNIKACJI AUTOBUSOWEJ WKD
1. W związku z budową drugiego toru na odcinku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska (etap obejmujący rozbiórkę istniejącego starego toru i budowę w jego śladzie nowego toru) od dnia 01.05.2023 (poniedziałek) do dnia 07.05.2023 (niedziela) zostaną wprowadzone następujące ograniczenia w ruchu pociągów WKD:
a) w dni powszednie przywrócony zostaje ruch pociągów pasażerskich bez ograniczeń na całej relacji Grodzisk Mazowiecki Radońska – Warszawa Śródmieście WKD;
b) w soboty, niedziele i święta ruch pociągów pasażerskich prowadzony bez ograniczeń na całej relacji Grodzisk Mazowiecki Radońska – Warszawa Śródmieście WKD;
c) w dalszym ciągu zamknięta dla ruchu pociągów pozostaje linia kolejowa do Milanówka – obsługę połączeń na relacji Podkowa Leśna Główna – Milanówek Grudów zapewnia zastępcza komunikacja autobusowa – linia ZA12 (uwaga: zmiana wybranych godzin odjazdów od dnia 01.05.2023).

2. Na stacji Podkowa Leśna Główna zostanie zorganizowany punkt przesiadkowy pomiędzy pociągami WKD oraz pojazdami ZKA realizującymi połączenia do Milanówka.

3. Podróżni korzystający z ZKA zobowiązani są do podróżowania tą komunikacją na podstawie ważnego biletu WKD. W związku
z brakiem możliwości skasowania biletu jednorazowego w autobusie, pasażerowie rozpoczynający podróż autobusem zobowiązani są skasować odręcznie bilet jednorazowy w miejscu przeznaczonym na odcisk datownika, wpisując w sposób trwały datę, godzinę i minuty rozpoczęcia przejazdu. Długopisy dostępne będą u kierowcy autobusu.

4. W pojazdach ZKA nie ma możliwości zakupu biletu WKD oraz przewozu roweru.

5. Czas przesiadki na stacji Podkowa Leśna Główna, jak również wydłużony czas przejazdu ZKA nie wpływa na czas ważności biletu
w stosunku do czasu przejazdu pociągiem WKD według zwykłej organizacji ruchu.

6. W dniu 02.05.2023 (wtorek) obowiązuje rozkład jazdy dla dnia powszedniego.

7. Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. przypomina, iż w związku z budową drugiego toru linii kolejowej nr 47 na szlaku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska w pociągach spółki „Koleje Mazowieckie – KM” Sp. z o.o. na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Śródmieście są honorowane wszystkie bilety okresowe odcinkowe WKD wydane z/do stacji:
Grodzisk Mazowiecki Radońska, Grodzisk Mazowiecki Jordanowice, Grodzisk Mazowiecki Piaskowa, Grodzisk Mazowiecki Okrężna (odpowiednik stacji KM – Grodzisk Mazowiecki), Brzózki, Kazimierówka, Polesie, Milanówek Grudów (odpowiednik stacji KM – Milanówek),
Podkowa Leśna Zachodnia (odpowiednik stacji KM – Brwinów).

Więcej informacji i zmieniony rozkład TUTAJ.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.