19 11 2015

Przebudują skrzyżowanie Chełmońskiego i Żyrardowskiej

19.11.2015, godz.: 09:38
Przebudują skrzyżowanie Chełmońskiego i Żyrardowskiej
fot. GrodziskNews

Skrzyżowanie dwóch dróg wojewódzkich – ulic Chełmońskiego (dw nr 579) i Żyrardowskiej (dw nr 719) w Grodzisku – ma zostać przebudowane. Na pierwszej z wymienionych ulic pojawi się m.in. lewoskręt.

Grodziski magistrat ogłosił właśnie przetarg na wykonanie projektu przebudowy tej popularnej krzyżówki, przez którą każdego dnia przejeżdża mnóstwo aut. Ruch odbywa się tam w miarę sprawnie, ale jego wadą jest brak pasa do skrętu w lewo na ul. Chełmońskiego. – Brak lewoskrętu blokuje tych uczestników ruchu, którzy zamierzają pojechać w prawo. Wyjazd z drogi nr 579 jest więc utrudniony, dlatego też taki pas ma się tam pojawić – mówi nam Stanisław Olkowski, kierownik Inwestycyjno-Technicznej Obsługi Miasta w Grodzisku.

Jednak budowa dodatkowego pasa to nie wszystko. – Planujemy budowę ścieżek rowerowych m.in. wzdłuż ul. Żyrardowskiej. Zmieniła się również organizacja ruchu na ul. Żytniej dlatego trzeba to wszystko jakoś połączyć w spójną całość. Na pewno na skrzyżowaniu Chełmońskiego i Żyrardowskiej pozostaną światła, które jak wiemy doskonale się sprawdziły – podkreśla kierownik Olkowski.

Inwestycja zostanie zrealizowana na mocy porozumienia z 2008 r. grodziskiej gminy z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich. Projekt ma sfinansować gmina, natomiast budową zajmie się MZDW. Kiedy ruszą prace? – Projekt będzie gotowy prawdopodobnie pod koniec przyszłego roku więc realizacja inwestycji nastąpi w 2017 r. – zaznacza Stanisław Olkowski.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata