TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

29

09 2022

Przebudują mosty w gminie. Jest wykonawca


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Przebudują mosty w gminie. Jest wykonawca - Grodzisk News


Grodziski magistrat rozstrzygnął przetarg na przebudowę i budowę mostów w mieście oraz budowę przepustu w Książenicach. Inwestycja pochłonie blisko 8,5 mln zł.


Do pierwszego postępowania ogłoszonego jeszcze w kwietniu wystartowały cztery firmy. Tylko jedna z nich złożyła ofertę (6,4 mln zł) mieszczącą się w zakładanym na 6,9 mln zł budżecie, ale ona została odrzucona. Natomiast pozostałe trzy opiewały na ponad 10 mln zł, więc zdecydowano o unieważnieniu przetargu. W sierpniu gmina ogłosiła kolejny. Tym razem gmina zarezerwowała na ten cel niecałe 8 mln zł, a do przetargu stanęło sześć firm. Żadna z ofert nie mieściła się w tym budżecie – najniższa propozycja opiewała na 8,43 mln zł, a kolejne powyżej 9 mln zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Ostatecznie przetarg rozstrzygnięty w miniony poniedziałek (26 września). Zdecydowano się przesunąć dodatkowe środki, aby zrealizować tę inwestycję – urzędnicy wybrali propozycję firmy INTOP z Warszawy, która zażyczyła sobie za realizację tego zadania wspomniane 8,43 mln zł.

Całe zadanie podzielono na cztery części z czego pierwsze trzy dotyczą ulic w Grodzisku. Pierwsze obejmuje rozbiórkę i budowę nowego mostu na ul. Mostowej nad rzeką Rokicianką, drugie to przebudowa mostu na ul. 1 Maja, a trzecie przebudowy mostu na ul. Granicznej w grodziskich Łąkach. Z kolei czwarta część zadania obejmuje budowę przepustu drogowego wraz ze ścianami oporowymi w ciągu ulic Cichociemnych-Sosnowej w Książenicach nad rzeką Rokitnicą Starą.

Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 12 miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Super wiadomość, przepust w Książnicach na pewno rozładuje ruch na Marylskiego.

Marcin
29-09-2022 22:06

W Grodzisku są najlepsze mosty na całym świecie i rzeki też są najlepsze a to podoba się dla mnie się. Nie zasługujemy na takie mosty a będziemy mieli.

KosiMazaki
30-09-2022 06:35

I uniemożliwi wyjazd z Sosnowej.

Adam
30-09-2022 07:42
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.