TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

02

11 2022

Przebudowa ul. Warszawskiej za ponad 1,1 mln zł


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.plPrzebudowa ul. Warszawskiej za ponad 1,1 mln zł - Grodzisk News


Jest wykonawca przebudowy fragmentu ul. Warszawskiej w Grodzisku Mazowieckim. Urzędnicy rozstrzygnęli postępowanie za pierwszym podejściem.


Spłynęły trzy propozycje – najkorzystniejsza finansowo oferta opiewała na 1,14 mln zł, a najdroższa na 1,27 mln zł więc różnice nie były bardzo duże. Jednak wszystkie te oferty były wyższe od zakładanych przez Grodzisk 1,05 mln zł. Jak się jednak okazało różnica nie była na tyle duża, aby unieważniać postępowanie i ogłaszać nowe z niewiadomym skutkiem. Ostatecznie gmina zdecydowała się na propozycję firmy P.T.H.U. Pacholczyk z Milanówka na kwotę 1,14 mln zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. Miasto zamierza przebudować fragment ul. Warszawskiej od ul. Batorego do ul. Tarnowskiej. To część znajdująca się na wysokości Stawów Walczewskiego (od strony placu zabaw). W zakres zamówienia wchodzi m.in. budowa zatoki autobusowej z peronem, budowa chodnika po południowej stronie ul. Warszawskiej, wykonanie zjazdów indywidualnych i publicznych, budowa przepustu pod chodnikiem w okolicy rzeki Rokicianki oraz wykonanie poboczy. Ponadto ma zostać tam wybudowana wiata przystankowa.

Zamówienie będzie realizowane w ramach Projektu „Zielone płuca Mazowsza – rozwój mobilności miejskiej w gminach południowo-zachodniej części województwa” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Jeszcze więcej betonu, kostki Bauma i samochodów. To mają być te Zielone płuca?
.

MieszkanieC
03-11-2022 09:06

Zamiast wylewać złość lepiej sprawdzić, o czym jest dokładnie mowa. Na tym odcinku nie ma chodnika i jest niebezpieczny dla pieszych. A możliwość przebudowy w ramach tego funduszu i budowa przystanku to akurat dobry pomysł na znalezienie środków.

Też mieszkaniec
04-11-2022 11:41

Tak jak są nasadzone drzewa na ul akacjowej przy działkach rów itrawa tak będzie i na ul warszawskiej

Monika
24-11-2022 17:00
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.