24 09 2018

Przebudowa ul. Rzecznej nieco droższa?

24.09.2018, godz.: 13:30
Przebudowa ul. Rzecznej nieco droższa?
Fot. GrodziskNews.pl

Do końca tego roku ul. Rzeczna w grodziskich Łąkach ma zyskać nowe oblicze. Stare, dziurawe i nierówne płyty betonowe zastąpi tam nowa nawierzchnia. Pojawi się ma też odwodnienie. Wszystko wskazuje na to, iż zapowiedzi uda się wcielić w życie, bowiem magistrat otworzył jedyną ofertę przetargową i prawdopodobnie ją wybierze.

Ul. Rzeczna to droga przebiegająca m.in. niedaleko firmy Gedeon Richter i łączącej się z ul. Poniatowskiego. W specyfikacji zamówienia znalazła się budowa nawierzchni drogi pełniącej funkcję ciągu pieszo jezdnego. Wykonana zostanie z kostki betonowej na odcinku około 225 metrów o szerokości ośmiu metrów.

Wcześniej wykonawca przeprowadzi prace wykopowe i wybuduje tam kanalizację deszczową na odcinku 210 metrów. Będą przykanaliki, siedem studzienek i wpusty deszczowe. Pozostałe roboty ujęte w projekcie to m.in. rozbiórka istniejących nawierzchni, uzupełnienie nawierzchni asfaltowej w ul. Poniatowskiego, oznakowanie drogi, regulacja i wymiana włazów, plantowanie, humusowanie i obsianie trawą, wykonanie usunięcie ewentualnych kolizji z innymi instalacjami.

Kto zajmie się przebudową? W przetargu wpłynęła jedna oferta złożona przez milanowską firmę PTHU Pacholczyk. Przedsiębiorstwo zażyczyło sobie wprawdzie 863 tys. zł czyli o blisko 70 tys. więcej niż zakładał urząd, ale wygląda na to, iż jest to przewyższenie do zaakceptowania przez samorząd.

– Jeśli weryfikacja formalno-merytoryczna przebiegnie dobrze to wybierzemy tę firmę i ruszymy z robotami – zapowiada Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

Inwestycja ma być ukończona do 21 grudnia.

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Przebudowa ul. Rzecznej nieco droższa?”

  1. Bohdan Knor pisze:

    …jeśli chodzi o samo nazewnictwo tej ulicy to w/g humorystycznego rozumowania tam WODA POWINNA BYĆ.!!! A tak na poważnie to faktem jest że nasz MISTRZ GOSPODARNOŚCI od wielu lat nie przykłada wiekszej wagi do dzielnicy ŁĄKI,Może sama nazwa też jest przyczyną takiego traktowania tej dzielnicy przez „naszych gospodarzy”Mało się tam inwestowało w każdej dziedzinie gospodarki.A powinno zależeć „włodarzom” aby dzielnice miasta oddalone od centrum też się rozwijały i ładnie i nowocześnie wyglądały.Wniosek z tego taki:najlepiej umyć twarz,a uszy mogą zostać brudne prwada szczera ale bolesna.Chciałbym przypomnieć.że tam też będą urny wyborcze i ludzie będą głosować.!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata