reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

30

03 2023

Przebudowa ul. Pigwowej za 7,8 mln zł?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsPrzebudowa ul. Pigwowej za 7,8 mln zł? - Grodzisk News


Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim otworzył oferty na przebudowę ul. Pigwowej w Książenicach wraz z budową ronda na skrzyżowaniu z ulicami Dębowej, Jabłoniowej i Owocowej. Są one wyższe od kwoty zakładanej przez powiat.


Chętnych do realizacji tej inwestycji nie brakowało. Nie powinno to dziwić, bowiem jest to wielomilionowe zadanie. Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim zakładał, że będzie ono kosztowało blisko 7,6 mln zł i tyle też zarezerwował na ten cel środków. Okazuje się, że kwota ta może być niewystarczająca. Spłynęło pięć ofert, a najniższa (złożona przez firmę FAL-BRUK z Warszawy) opiewa na niecałe 7,8 mln zł. Pozostałe są znacznie wyższe – od blisko 8,5 mln zł do prawie 9,3 mln zł. Żeby rozstrzygnąć to postępowanie za tym podejściem powiat będzie musiał przeznaczyć dodatkowe pieniądze.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. Zamówienie obejmuje przebudowę drogi 1502W czyli ul. Pigwowej w Książenicach od skrzyżowania z ulicami Dębowej, Jabłoniowej i Owocowej do granic powiatu (w kierunku Żółwina). Z kolei samo wspomniane skrzyżowanie ma zostać przebudowane na rondo. Zgodnie z zamówieniem jezdnia na ul. Pigwowej ma mieć sześć metrów szerokości, a nawierzchnia ma zostać wykonana z mieszanki grysowo-mastyksowej. Ponadto wzdłuż jezdni zostaną wybudowane: ścieżka pieszo-rowerowa z betonu asfaltowego oraz chodnik. Średnica wyspy środkowej ronda, które powstanie na skrzyżowaniu z ulicami Dębowej, Jabłoniowej i Owocowej ma wynieść 10 metrów.

Kiedy droga będzie gotowa? Wykonawca będzie miał pięć miesięcy od daty podpisania umowy. Jeżeli uda się rozstrzygnąć postępowanie za pierwszym podejściem, wszystkie prace mogą zostać zakończone do końca lata.

Przebudowa drogi powiatowej 1502W czyli ul. Pigwowej właśnie zostanie dofinansowana kwotą 6 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Przebudowa ul. Pigwowej za 7,8 mln zł? - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Nie...nie wierze...to nie może być prawda.....Wig-dar Kozłowskiego nie bierze udziału w przetargu ?! Aaa no tak, oni obstawiają " jedynie" szkoły i świetlice.....

Olka
30-03-2023 09:05

Szkoda tych drzew co wycięli i jeszcze wytną :-(

Getz
31-03-2023 08:40
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.