TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

19

03 2021

Przebudowa ul. Jagiełły znacznie droższa?


Grodzisk News


foto: GrodziskNewsPrzebudowa ul. Jagiełły znacznie droższa? - Grodzisk News


Urzędnicy otworzyli oferty na przebudowę ul. Jagiełły w miejscowościach Chyliczki i Chylice. Chętnych jest sporo, ale wszyscy złożyli oferty znacznie wyższe niż zakładał magistrat.


reklama Grodzisk mazowiecki

Ul. Jagiełły to droga biegnąca od ul. Poznańskiej w Chylicach w kierunku Kraśniczej Woli. Droga ma nawierzchnię asfaltową wymagającą remontu. Niebawem trasa ta ma przejść wyczekiwaną modernizację. Pytanie, jakim kosztem?

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

W tym tygodniu nastąpiło otwarcie ofert. Urząd zaznaczył, że zarezerwował na ten cel 2 mln zł, ale żadna z sześciu propozycji nie była nawet blisko tej kwoty. Najniższa oferta złożona przez firmę EFEKT z Warszawy opiewa na 2,64 mln zł, a kolejna już na 2,94 mln zł. Pozostałe przekraczają kwotę 3 mln zł. Czy urząd zdecyduje się dołożyć blisko 650 tys. zł żeby ruszyć z inwestycją, czy jednak przetarg zostanie powtórzony? Obecnie trwa analiza złożonych propozycji.

Przypomnijmy za co wykonawcy chcą takich pieniędzy. Inwestycja obejmuje kilometrowy odcinek ul. Jagiełły. Zaprojektowana rozbudowa istniejącej drogi będzie polegać na wykonaniu jezdni o szerokości sześciu metrów z betonu asfaltowego oraz chodnika z kostki brukowej o szerokości 2,5 metra. Wzdłuż jezdni zaprojektowano miejsca postojowe równoległe. Droga będzie mieć odwodnienie – deszczówka będzie spływać poprzez spady poprzeczne i podłużne do przydrożnych rowów. Ponadto inwestycja zakłada m.in. wykonanie zjazdów z jezdni z kostki i zieleńców wzdłuż drogi.

Wykonawca będzie miał 180 dni od daty podpisania umowy.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.