TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

19

03 2021

Przebudowa ul. Jagiełły znacznie droższa?


Grodzisk News


foto: GrodziskNewsPrzebudowa ul. Jagiełły znacznie droższa? - Grodzisk News


Urzędnicy otworzyli oferty na przebudowę ul. Jagiełły w miejscowościach Chyliczki i Chylice. Chętnych jest sporo, ale wszyscy złożyli oferty znacznie wyższe niż zakładał magistrat.


reklama Grodzisk mazowiecki

Ul. Jagiełły to droga biegnąca od ul. Poznańskiej w Chylicach w kierunku Kraśniczej Woli. Droga ma nawierzchnię asfaltową wymagającą remontu. Niebawem trasa ta ma przejść wyczekiwaną modernizację. Pytanie, jakim kosztem?

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

W tym tygodniu nastąpiło otwarcie ofert. Urząd zaznaczył, że zarezerwował na ten cel 2 mln zł, ale żadna z sześciu propozycji nie była nawet blisko tej kwoty. Najniższa oferta złożona przez firmę EFEKT z Warszawy opiewa na 2,64 mln zł, a kolejna już na 2,94 mln zł. Pozostałe przekraczają kwotę 3 mln zł. Czy urząd zdecyduje się dołożyć blisko 650 tys. zł żeby ruszyć z inwestycją, czy jednak przetarg zostanie powtórzony? Obecnie trwa analiza złożonych propozycji.

Przypomnijmy za co wykonawcy chcą takich pieniędzy. Inwestycja obejmuje kilometrowy odcinek ul. Jagiełły. Zaprojektowana rozbudowa istniejącej drogi będzie polegać na wykonaniu jezdni o szerokości sześciu metrów z betonu asfaltowego oraz chodnika z kostki brukowej o szerokości 2,5 metra. Wzdłuż jezdni zaprojektowano miejsca postojowe równoległe. Droga będzie mieć odwodnienie – deszczówka będzie spływać poprzez spady poprzeczne i podłużne do przydrożnych rowów. Ponadto inwestycja zakłada m.in. wykonanie zjazdów z jezdni z kostki i zieleńców wzdłuż drogi.

Wykonawca będzie miał 180 dni od daty podpisania umowy.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz


reklama Grodzisk mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.