TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

21

05 2024

Przebudowa trzech grodziskich ulic za blisko 3,3 mln zł


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNews.plPrzebudowa trzech grodziskich ulic za blisko 3,3 mln zł - Grodzisk News


Grodziski magistrat wybrał wykonawcę przebudowy trzech ulic w mieście: Kasztanowej, Słonecznikowej i Jaworowej. Inwestycja pochłonie prawie 3,3 mln zł.


Grodzisk zamierzał wydać na tę inwestycję maksymalnie 3,95 mln zł, a ze złożonych ofert tylko jedna przekraczała budżet i to nieznacznie, bo o 50 tys. zł. Pozostałych pięć propozycji mieściło się w założonym budżecie więc urzędnicy mieli w czym wybierać. Najniższa finansowo oferta opiewająca na niewiele ponad 3 mln zł złożona przez Invest Brothers została odrzucona, a do realizacji inwestycji wybrano firmę Pacholczyk z Milanówka, która zażyczyła sobie 3,27 mln zł mln zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy, co konkretnie będzie miał za zadanie. Inwestycja zakłada przebudowę Kasztanowej polegającą na wykonaniu nawierzchni jezdni kostki betonowej, chodnika dla pieszych oraz zjazdów do posesji. Wybrany wykonawca wybuduje również oświetlenie uliczne (w tych miejscach gdzie obecnie brakuje) wraz z całą instalacji teletechnicznych. Ulica zyska również odwodnienie drogi za pomocą systemu studni chłonnych z drenażem rozsączającym.

Podobny zakres będzie miała również przebudowa ulicy Słonecznikowej. Chodzi tam o budowę nawierzchni jezdni, chodnika dla pieszych oraz zjazdów indywidualnych. Odwodnienie projektowanej nawierzchni odbywać się będzie za pomocą spadków podłużnych i poprzecznych w teren pasa drogowego – czytamy w opisie inwestycji. Także tutaj budulcem dla jezdni i chodnika będzie kostka betonowa.

A co na Jaworowej? Tutaj budowniczy wyłoniony w przetargu będzie miał za zadanie wybudować nową nawierzchnię jezdni, chodników i zjazdów do posesji – wszystko z kostki betonowej. Ponadto dokumentacja projektowa przewiduje budowę oświetlenia drogowego i kanalizacji deszczowej.

Kiedy drogi będą gotowe? Wykonawca ma dwa lata na realizację zamówienia.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

A co z przebudową dalszego odcinka Okrężnej? Od kilku miesięcy jest tam tablica informująca o przebudowie, ale nic tam się nie dzieje.

Anna
22-05-2024 13:13

Radni z Łąk są najlepsi z całego Grodziska. Jeszcze nie zaczęli kadencji a już ulice są robione np. Bankowa już prawie skończona, place zabaw będą remontowane i nowe ulice też. Super dziękujemy wam jesteście debesta. Ciekawe co będzie jak się rozkręca. Niech inne dzielnice nam zazdroszczą. Łąki są najbogatsze i tu czuć pinadz.

Mieszkaniec gór szwedzkich
22-05-2024 16:03

Tymczasem, na w pełni zabudowanym osiedlu przy Dębowej, gdzie już jest pewnie ok. 100 domów, postawiono po raz kolejny na sprawdzony sposób rozwiązywania problemu, który przetrwa max 3 miesiące.

N
22-05-2024 18:39

pokaż wszystkie komentarze (4)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.