09 11 2019

Przebudowa trasy 579 zaawansowana

09.11.2019, godz.: 15:35
Przebudowa trasy 579 zaawansowana
Fot. GrodziskNews.pl

Od kilku miesięcy prowadzona jest przebudowa 11,5-kilometrowego odcinka trasy 579 między Grodziskiem a Radziejowicami. Jak idą prace?

Dzięki kompleksowej modernizacji nową jakość zyskają fragmenty trasy biegnące od Grodziska przez Kałęczyn, Janinów, Mościska i Makówkę. Zaprojektowano poszerzenie jezdni drogi głównej do 7 metrów (dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 metra każdy, do tego pobocza o szerokości 1,5 m) oraz zastosowano cały szereg rozwiązań, mających na celu odseparowanie ruchu samochodowego od pieszo-rowerowego. W ramach prac wykonawca rozbuduje też istniejące, i wybuduje nowe, chodniki i ciągi pieszo – rowerowe w miejscowościach: Kałęczyn, Janinów, Adamowizna, Mościska, Kuklówka. Zostanie wymieniona zniszczona kostka brukowa i obrzeża chodnikowe. Chodniki i ścieżki rowerowe zlokalizowane bezpośrednio przy jezdni, oddzieli od niej pas zieleni lub rów przydrożny. Zaplanowano również wydzielenie dodatkowych pasów ruchu dla pojazdów skręcających w lewo, a na odcinku drogi w miejscowościach Mościska i Kuklówka zaprojektowano dwa ronda.

Roboty wystartowały w marcu. Warto zatem sprawdzić, na jakim są dziś etapie. – Prace na budowie postępują zgodnie z planem. Ogólne zaawansowanie robót na kontrakcie wynosi około 73 procent – mówi nam Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie. – Jeżeli chodzi o poszczególne elementy to: roboty drogowe zostały wykonane w 70 procentach, przebudowa energetyki – w 80 procentach, roboty wodno-kanalizacyjne – w 85 procentach – dodaje.

Rzecznik MZDW poinformowała, że wykonano już także niemal wszystkie prace przy obiektach mostowych (95 proc.), a także przy przebudowie teletechniki (95 proc.) oraz instalacji gazowych (98 proc.).

Przebudowa trasy 579 ma się zakończyć w 2020 roku.

Fot. GrodziskNews.pl

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata