reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

02

01 2022

Przebudowa skrzyżowań w Milanówku zbyt droga. Będzie powtórka przetargu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsPrzebudowa skrzyżowań w Milanówku zbyt droga. Będzie powtórka przetargu - Grodzisk News


Milanówek unieważnił przetarg na projekt i przebudowę dwóch skrzyżowań w mieście ogrodzie. Cena zaproponowana przez oferenta okazała się zaporowa.


Urząd na zaprojektowanie i przebudowę skrzyżowania ulic Warszawskiej i Brzozowej zabezpieczył 300 tys. zł, a skrzyżowania Krakowskiej i Żabie Oczko – 400 tys. zł. Propozycje Rokomu opiewały odpowiednio na 868 tys. zł i 940 tys. zł, co łącznie daje kwotę 1,8 mln zł. Jest to o 1,1 mln zł więcej niż zakładano.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W tej sytuacji Milanówek unieważnił postępowanie i zapewne je powtórzy w nadziei, że ponowne oferty będą niższe.

Przebudowa skrzyżowań ma polegać na korekcie przebiegu krawędzi jezdni i chodników, wykonaniu wyniesionej tarczy skrzyżowania, wykonaniu nowych nawierzchni jezdni i chodników, wykonaniu doświetlenia przejść dla pieszych, wprowadzeniu stałej organizacji ruchu. – Wyniesienie tarczy skrzyżowania pozwoli ograniczyć prędkość pojazdów wjeżdżających na skrzyżowanie, co jest zachowaniem pożądanym zarówno ze względu na projektowane przejścia dla pieszych, jak i na projektowaną zmianę skrzyżowania na równorzędne – czytamy w dokumentacji przetargowej.

Ponadto wykonanie przejść dla pieszych w jednym poziomie z chodnikami będzie stanowić znaczne ułatwienie dla osób z niepełnosprawnościami lub o ograniczonej zdolności poruszania się, natomiast doświetlenie przejść zwiększy nocą widoczność osób, które będą przechodzić przez jezdnię.

Na przygotowanie dokumentacji projektowej wykonawca będzie miał 9 miesięcy, natomiast na realizację całego zadania 12 miesięcy. I


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.