TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

19

07 2021

Przebudowa Siennej i Jordanowickiej znacznie droższa?


Grodzisk News


foto: PixabayPrzebudowa Siennej i Jordanowickiej znacznie droższa? - Grodzisk News


Grodziski magistrat otworzył oferty na przebudowę ulic Siennej i Jordanowickiej. Jeżeli urzędnicy chcieliby rozstrzygnąć postępowanie za pierwszym podejściem kosztowałoby to gminę znacznie więcej niż zakładano.


reklama Grodzisk mazowiecki

Magistrat zarezerwował na ten cel równo milion złotych. Spłynęły dwie propozycje, obie dużo wyższe od kwoty zakładanej przez urząd – jedna opiewała na blisko 1,59 mln zł, a druga na prawie 1,69 mln zł. Czy urzędnicy zdecydują się na znaczne zwiększenie budżetu tej inwestycji?

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Przypomnijmy. W ramach przebudowy jezdnia ul. Siennej na odcinku blisko 220 metrów zyska nową nawierzchnię bitumiczną; chodniki o zmiennej szerokości, zależnie od miejsca; zjazdy do posesji; zatoka postojowa. Projektant zaplanował również odprowadzenie wody przez spadki poprzeczne i podłużne do kanalizacji deszczowej, która także zostanie wybudowana.

Przebudowa ul. Jordanowickiej zostanie przeprowadzona w ramach tej samej inwestycji. Raz – dlatego, że krzyżuje się z Sienną, a dwa – ponieważ ma połączenie z ul. Królewską, czyli drogą wojewódzką. Trasa o odpowiednim standardzie jest więc istotna z przyczyn komunikacyjnych.

Na Jordanowickiej również pojawi się nowa bitumiczna nawierzchnia jezdni o szerokości pięciu metrów, a także nawierzchnia z kostki betonowej. Będzie również odwodnienie drogi, chodniki o zmiennej szerokości, zjazdy do posesji.

Po przebudowach wykonawca na nowo zagospodaruje zieleń. Czas realizacji inwestycji? 200 dni od momentu zawarcia umowy.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

A czego się spodziewali niech czekają dalej to 3.000.000 nie starczy...

Gtzeg
21-07-2021 16:42

Cała jordanowicka ma 300m dodać inwestycje na siennej 220m mamy 520m drogi w sumie w tym asfalt kanalizację deszczowa, zatoczki parkingowe zagospodarowana zieleń i zapewne jakiś chodnik ... To wychodzi 3060zl metr drogi... Wraz ze wszystkimi składowymi..
Na stan kosztów materiałów i robocizny na dzisiejsze czasy to nie jest dużo. Chyba że przeprojektować i zrobić kostkę betonowa zamiast asfaltu.

Filip
22-07-2021 11:12
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.