23 09 2020

Przebudowa Pomorskiej z 1,3 mln zł dofinansowania. W planach kolejny etap

23.09.2020, godz.: 12:05
Przebudowa Pomorskiej z 1,3 mln zł dofinansowania. W planach kolejny etap
fot. GrodziskNews

Od kilku lat powiat przy wsparciu gminy przebudowuje i rozbudowuje ul. Pomorską w Jaktorowie. Niedawno zakończył się etap obejmujący 475-metrowy odcinek od torów PKP do odcinka przebudowanego w 2016 roku (ul. Ułańska). Właśnie na to zadanie powiat dostał ponad 1,3 mln zł dofinansowania, ale nie zamierza na tym poprzestać, podobnie jak gmina.

Dofinansowanie na zakończoną już przebudowę wyniosło nieco ponad 1,36 mln zł i pochodziło z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Przypomnijmy co wchodziło w skład przebudowy. Inwestycja polegała m.in. na ułożeniu podbudowy pomocniczej z kruszywa, zasadniczej z betonu asfaltowego oraz ułożeniu nawierzchni drogi z mieszanki mineralno-asfaltowej. Roboty objęły także usunięcie drzew i krzewów, wykonanie robót ziemnych, wykonanie nowej konstrukcji nawierzchni włączeń w drogi boczne, zjazdów, chodników, utwardzonych poboczy, przepustów oraz budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę kolizji branży wodno-kanalizacyjnej, telekomunikacyjnej, gazowej, wykonanie oznakowania pionowego.

A to wcale nie koniec planowanych działań na Pomorskiej. Uchwałą rady gminy zatwierdziliśmy udzielenie powiatowi pomocy rzeczowej w kwestii dalszej przebudowy. Gmina wykona projekt rozbudowy Pomorskiej od ul. Ułańskiej dalej na północ. Chodzi o odcinek liczący około 1600 metrów – mówią nam jatorowscy urzędnicy.

Szacują zarazem, iż powiat mógłby myśleć o przeprowadzeniu inwestycji w 2022 roku.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.