reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

06

09 2022

Przebudowa mostów w gminie za ponad 8,4 mln zł?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsPrzebudowa mostów w gminie za ponad 8,4 mln zł? - Grodzisk News


Grodziski magistrat otworzył oferty w kolejnym przetargu na przebudowę i budowę mostów w mieście oraz budowę przepustu w Książenicach.


Do pierwszego postępowania ogłoszonego jeszcze w kwietniu wystartowały cztery firmy. Tylko jedna z nich złożyła ofertę (6,4 mln zł) mieszczącą się w zakładanym na 6,9 mln zł budżecie, ale ona została odrzucona. Natomiast pozostałe trzy opiewały na ponad 10 mln zł, więc zdecydowano o unieważnieniu przetargu. Teraz gmina ogłosiła kolejny. Tym razem gmina zarezerwowała na ten cel niecałe 8 mln zł, a do przetargu stanęło sześć firm. Żadna z ofert nie mieści się w tym budżecie – najniższa propozycja opiewa na 8,43 mln zł, a kolejne powyżej 9 mln zł. Czy gmina zdecyduje się przeznaczyć na ten cel dodatkowe 400 tys. zł niebawem się przekonamy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. Całe zadanie podzielono na cztery części z czego pierwsze trzy dotyczą ulic w Grodzisku. Pierwsze obejmuje rozbiórkę i budowę nowego mostu na ul. Mostowej nad rzeką Rokicianką, drugie to przebudowa mostu na ul. 1 Maja, a trzecie przebudowy mostu na ul. Granicznej w grodziskich Łąkach. Z kolei czwarta część zadania obejmuje budowę przepustu drogowego wraz ze ścianami oporowymi w ciągu ulic Cichociemnych-Sosnowej w Książenicach nad rzeką Rokitnicą Starą.

Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 12 miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

A mostek na ul. Świeżej z jednej strony też jest zniszczony i nierówny jak i stare płyty chodnikowe na zakręcie do przejścia dla pieszych.

Bartek
06-09-2022 11:55
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.