TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

06

05 2022

Przebudowa mostów w gminie za blisko 6,4 mln zł?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsPrzebudowa mostów w gminie za blisko 6,4 mln zł? - Grodzisk News


Grodziski magistrat otworzył oferty na przebudowę i budowę mostów w mieście oraz budowę przepustu w Książenicach. Tylko jedna z czterech ofert mieści się w zakładanym budżecie.


To będzie kosztowna inwestycja. Gmina na ten cel zamierzała przeznaczyć maksymalnie niecałe 7 mln zł. Wygląda jednak na to, że inwestycja będzie tańsza o ponad pół miliona złotych. Spłynęły bowiem cztery oferty, a najkorzystniejsza finansowo opiewa na niecałe 6,4 mln zł. Jednak to prawdopodobnie jedna propozycja, którą będą brać pod uwagę urzędnicy, ponieważ trzy pozostałe nie schodzą poniżej poziomu aż 10 mln zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. Całe zadanie podzielono na cztery części z czego pierwsze trzy dotyczą ulic w Grodzisku. Pierwsze obejmuje rozbiórkę i budowę nowego mostu na ul. Mostowej nad rzeką Rokicianką, drugie to przebudowa mostu na ul. 1 Maja, a trzecie przebudowy mostu na ul. Granicznej w grodziskich Łąkach. Z kolei czwarta część zadania obejmuje budowę przepustu drogowego wraz ze ścianami oporowymi w ciągu ulic Cichociemnych-Sosnowej w Książenicach nad rzeką Rokitnicą Starą.

Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 12 miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Kolejna niekompetencja grodziskich urzędników, jak można rozpisać przetarg na mały mostek z rocznym czasem realizacji? W rok to się wykonuje mosty nad dużymi rzekami, w erze prefabrykacji takie zadanie można wykonać spokojnie w 2-3 miesiące.

Michał
06-05-2022 22:46

Jaki żal, że tak znakomici fachowcy nie składają ofert przetargowych. W erze rozwijania mostów z rolki, za 6,5 miliona należałoby oczekiwać 40 mostów, a nie raptem czterech.

Hrabia
08-05-2022 09:32

Dobrze liczysz Michale! 4 mosty, po 3 miesiące na każdy i wychodzi 1 rok "na wykonanie zadania". Czytaj ze zrozumieniem. Pozdrawiam.

Nauczcielka
08-05-2022 09:36
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.